Van’da bir miktar para bulan adam bakın o parayı ne yaptı… Böyle insanlar kaldı mı dedirtecek olay!

Van’da emekli maaşını aldıktan sonra kaybeden vatandaşın parasını yolda bulan Yusuf Eztaş, VEDAŞ 186 Çağrı Merkezi’nin desteğiyle parayı sahibine teslim etti. 

Van’da bir miktar para bulan adam bakın o parayı ne yaptı…  Böyle insanlar kaldı mı dedirtecek olay!

ŞEHRİVAN HABER: Van’da emekli maaşını aldıktan sonra kaybeden vatandaşın parasını yolda bulan Yusuf Eztaş, VEDAŞ 186 Çağrı Merkezi’nin desteğiyle parayı sahibine teslim etti. 

PTT İskele Şubesi önünde bir miktar para bulan Yusuf Eztaş isimli vatandaş, paranın içerisinde elektrik faturası olduğunu fark etti. Vangölü EDAŞ 186 Çağrı Merkezini arayarak olayı anlatan duyarlı vatandaş parayı düşüren kişiye bilgi verilmesini istedi. Çağrıyı karşılayan müşteri temsilcisi, faturanın üzerindeki tesisat numarasından abone sahibine ulaşarak kaybettikleri paranın bulunduğu bilgisini verdi. Sonrasında tarafların VEDAŞ Şirket Müdürlüğü’nde buluşmasıyla kaybolan para sahibine teslim edildi. 

“EMEKLİ MAAŞIMI KAYBETTİĞİMİ ANLADIĞIM AN ÇOK ÜZÜLDÜM”

Emekli maaşını çektikten sonra elektrik faturasını ödediğini ve o sırada da parasını düşürdüğünü ifade eden Halit Demiralp, “Allah Yusuf Bey’den razı olsun. Emekli maaşımı kaybettiğimi anladığım an çok üzüldüm. Ancak kısa süre sonra VEDAŞ 186 Çağrı Merkezinden beni aradıklarında üzüntüm yerini sevince bıraktı. Dürüst insanların varlığı hayata olan inancımızı artırıyor. Yusuf Bey’e ve VEDAŞ çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“BİR BAŞKASININ ALIN TERİNİ KAZANÇ OLARAK GÖREMEZDİM”

Van ili Özalp ilçesinden manav olarak çalıştığını ifade eden Yusuf Eztaş “Yaptığım davranışın normal olduğunu düşünüyorum. Bir başkasının alın terini kazanç olarak göremezdim. Parayı bulduğumda içerisinde yer alan elektrik faturasını fark ettim. Hemen 186 çağrı merkezini aradım. 186 Çağrı Merkezinin yardımıyla kısa sürede parayı gerçek sahibine iade ettim.” diye konuştu.

“YUSUF BEY’İ DÜRÜSTLÜĞÜNDEN ÖTÜRÜ KUTLUYORUM”

“Yusuf Bey’i dürüstlüğünden ötürü kutlayan VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, “Parasını kaybeden emekli Halit amcamızın da müşteri bilgi sistemimizdeki abone bilgilerinin güncel olması, paranın kısa sürede kendisine teslim edilmesinde önemli bir etken oldu. Vatandaşlarımız, 186 Çağrı Merkezimiz ya da diğer iletişim kanallarımızdan abone bilgilerini, telefon numaralarını rahatlıkla güncelleyebilirler. Yusuf Bey’e gösterdiği dürüst ve örnek davranışından ötürü tekrar teşekkür ederim.” diye ifade etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 12:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
yaren ilikçi
yaren ilikçi - 1 yıl Önce

işte insanlık budur