Van’da çıkan olaylar sonrası çok sayıda kişi gözaltına alındı

Van’da HDP İl Örgütü’nün ‘Kayyum’ açıklamasının ardından yaşanan arbede sonrası polis ekiplerini müdahalesi sonrası çok sayıda kişi gözaltına alındı. 

Van’da çıkan olaylar sonrası çok sayıda kişi gözaltına alındı

Van Büyükşehir Belediye Başkanı HDP'li Bedia Özgökçe Ertan’ın terör soruşturması kapsamında İçişleri Bakanlığı'nca görevden alınmasının adından HDP İl Örgütü ve HDP Milletvekillerinin aralarında bulunduğu grup Feqiye Teyran Parkı’nda açıklama yaptı. Park’ta oturma eylemi girişiminde bulunulması sonrası polis ekipleri, grubun dağılması için uyarıda bulundu. Uyarılara rağmen dağılmayan gruba polis ekipleri, tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. 
Yaşanan olaylar sonrası 20’nin üzerinde kişi gözaltına alınırken, Milletvekilleri, İl-İlçe Yöneticileri ve Belediye Eş Başkanları Cumhuriyet Caddesi’nde oturma eylemlerine devam ediyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim yildız
Selim yildız - 13 ay Önce

Vanlılar olarak istemiyoruz sehrimizde pkk ĺıları ,Devlet bu alçakların başını ezmeli.Kürt gençlerini harcıyor bu hdp liler.luks zengin hayatı sürüyor hdp milletvekilleri ve belediye başkanları,halkımız işe yoksul.

Faruk pelit
Faruk pelit - 13 ay Önce

Defolup gitsin Vanımızdan bu pkk ĺilarda hdp lilerde.Sokaklar işsiz kürt gençlerimize dolu.bunlar belediyeye akrabalarını işe alıyorlar,yan gelip yatıyorlar.

Vanlı
Vanlı - 13 ay Önce

Bu hdp nin bu millete bu ülkeye bu ümmete ne faydası var hep zarar ziyan

metin duman
metin duman - 13 ay Önce

hdp başkanalar iller bankas van halkı icin verdigi parayı baska il ılçe hdp belediyelerine verirse kayyum da gelir sıkı yonetimde gelir sıkıntıyı van halkı çeker. Yaşasın kayumlar. biz hizmeti onlarla gördük.

Van
Van - 13 ay Önce

PKK'lı alçak ları istemiyoruz
def olup gitsinler

Rasim özağaç
Rasim özağaç - 13 ay Önce

Bu yorum yapan asalaklar hdp bu kentte yüzde 60 civarında oy almış bir siyasi legal partidir. Bu partiye gönül vermiş milyonlarca insan var. Öyle kolay değil kimse kimseyi yerinden yurdundan def edemez. Salyalı ağızlarla yazabilirsiniz ama hakikatleri değiştirmez söylemler. Yapılanlar zulümdür saygısızlık ve ahlaksızlıktır. Kabul edilmemeli. Zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır

Musa
Musa - 13 ay Önce

Gülle gülle başkan git evde otur cocuklarına bak kürtlerın yüz karasi

Fırat
Fırat - 13 ay Önce

Bu cahil insanlar nerde geldilr memleketımıze kökü kurusun