Van'da fuhuş operasyonu: 29 gözaltı!

Fuhuş yaptıkları gerekçesiyle 8'i yabancı uyruklu 15 kadın ile bu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları iddia edilen 14 şüpheli gözaltına alındı Gözaltına alınan kadınlardan Azerbaycan uyruklu D.M'nin AIDS'e neden olan HIV taşıdığı belirtildi.

Van'da fuhuş operasyonu: 29 gözaltı!

Van'da fuhuş yaptıkları gerekçesiyle 15 kadın ile bu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları iddia edilen 14 zanlı gözaltına alındı.

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yurt dışından Van'a getirilen kadınlara fuhuş yaptırıldığı bilgisi üzerine iki a y önce çalışma başlattı. Çalışma sonucu Van merkez ile Gevaş ilçesindeki 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, fuhuş yaptıkları gerekçesiyle 8'i Rusya Federasyonu, Gürcistan ve Azerbaycan vatandaşı olmak üzere 15 kadın ile kadınları fuhşa zorladıkları iddia edilen aralarında Azerbaycan uyruklu bir kişininde bulunduğu 14 şüpheliyi gözaltına aldı.

Sağlık kontrolünden geçirilen kadınlardan Azerbaycan uyruklu D.M'nin AIDS'e neden olan HIV taşıdığı belirlendi. D.M'nin daha önce Türkiye'den sınır dışı edildiği ancak yasa dışı yollardan tekrar yurda girdiği belirlendi.

Yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne götürüldü, diğer şüpheliler Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Gevaş Adliyesine sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2015, 23:49
YORUM EKLE