Van’da iki intihar vakası daha!

Sık sık intihar vakaları ile gündeme gelen Van‘da intihar vakaları durmak bilmiyor. Biri kadın ve biri erkek olmak üzere iki kişinin daha intihar ettiği bilgisine ulaşıldı.

Van’da iki intihar vakası daha!

İntihar vakalardan ilki geçtiğimiz (24.09.2019) günlerde İpekyolu İlçesinde Bahçivan Mahallesinde yaşandı. Evli ve bir çocuk annesi Sezer O.(27)’nun, girdiği bunalım sonucu, evinin 6. katından atlayarak intihar etti.

Diğer intihar vakası ise dün (03.10.2019) İpekyolu İlçesi Bostaniçi Mahallesinde yaşandı. Lise öğrencisi olduğu öğrenilen Süleyman U. (17) da girdiği bulanım sonucu kendini asarak intihar etti.

Her iki intihar olayı ile ilgili başlatılan adli sürecin yanında vatandaşlar, Van‘da sık olarak yaşanan intiharların nedenlerinin araştırılarak bu konuda çalışma başlatılmasını talep etti.

Kaynak: vanlinihathoca

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET CAN
AHMET CAN - 9 ay Önce

MANEVİ BOŞLUK

Toplumumuzun halini düşünelim.
Toplumumuzun halini düşünelim. - 9 ay Önce

Van'da intiharlar sıradanlaşmaya başladı. İşsizlik, yoksulluk, geçim sıkıntısı, borç ve gelecekten umutsuzluğun neticesi olarak insanlar bunalım geçiriyor. Ailelerin çoğunda huzur kalmadı. Çocuklar ve gençler harçlıksız şekilde okula gidiyor. Kilometrelerce yolu 45 dakika bir saat okullarına yürüyerek gitmek zorunda kalan binlerce öğrenci var. İnsanlar beslenemiyor. Ailelerin çoğu yeterli vitamin alamadan sadece karnını doyuruyor. Tatile gidebilen, çocuklarını eğlence parklarına götürebilen, gönlünce giyinebilen, hayatın tadına vararak mutlu yaşayabilen az aile var. Ama ölüm çare değil. Herkesin aklıselim davranması ve ölümün çare olmadığını unutmaması gerekir.

Hakan
Hakan - 8 ay Önce

Yokluk daha zengin birinin intihar ettiğini duymadım herşey yokluktan