banner186

Van'da intihar eden kişinin kimliği belli oldu!

Van'da dün gece gerçekleştirilen bir operasyon ile bir kişinin ölü olarak ele geçirildiği belirtilmişti. Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda şahsın kafasında ateş ederek kendisini öldürdüğü iddia edilmişti. Bugün o şahsın kimliği açıklandı.

Van'da intihar eden kişinin kimliği belli oldu!

Van'ın merkez İpekyolu ilçesine bağlı Halilağa Mahallesi'ndeki Güngör Sitesi C Blok'ta dün akşam saatlerinde çok sayıda özel harekat polisi tarafından yapılan baskının ardında ölü olarak ele geçirilen kişinin kimliği belli oldu. Dün gece operasyon sırasında kendini öldürdüğü belirtilen kişinin HPG'li olduğu öğrenildi.

 

Kafasına sıkarak intihar eden o ismin Van'ın Özalp ilçesine bağlı Axruk (Aşağı Tulgalı) Mahallesi nüfusuna kayıtlı HPG'li Nadir Tezer olduğu öğrenildi. Aile de Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi'ne gelerek cenazeyi teşhis etti. Otopsi işlemlerinin ardından Tezer'in cenazesi ailesi tarafından alınarak defnedilmek üzere Axruk (Aşağı Tulgalı) Mahallesi'ne götürüldü.

 

DÜN GECE NELER YAŞANDI?

Selimbey Mahallesi'nde bulunan Güngör Sitesi'nde kimliği belirsiz kişi istihbarat üzerine Van Emniyet Müdürlüğü özel hareket ve terörle mücadele ekipleri hemen harekete geçti. Akşam saat 19.30 sıralarında belirlenen siteye gelen özel hareket ve terörle mücadele şubesi ekipleri, çevre güvenliği aldıktan sonra 3 apartmanlı sitede C Blok'a operasyon yaptı. Yapılan operasyonda binanın 5. katında bulunan kişinin teslim olması için çağrıda bulunuldu. Bu sırada kimliği belirsiz kişi kafasına ateş ederek hayatına son verdiği iddia edildi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 20:42
YORUM EKLE