banner186

Van’da ‘Kaldırım İşgali’ Denetimi

Van Büyükşehir Belediyesi, ana arterlerde kaldırım ve yolları işgal edenlere yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Van’da ‘Kaldırım İşgali’ Denetimi

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kaldırımları işgal ederek yaya ve araç trafiğini tehlikeye atan esnaf ve seyyar satıcılara yönelik denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda belediyenin sorumluluk alanında bulunan Cumhuriyet, Maraş, İki Nisan ve Zübeyde Hanım caddelerinde denetim yapıldı. Denetimlerde kaldırım ve yolları işgal eden vatandaşlar tek tek uyarılırken, uyarılara aldırış etmeyenlere ise cezai işlem uygulandı.

Yayaların rahat ve güvenli hareket etmesi için kaldırımların işgal edilmemesi gerektiğini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Osman Sevinç, işgaller tamamen son buluncaya kadar denetimlerin devam edeceğini söyledi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Byreal
Byreal - 1 ay Önce

Kahve önleri tam rezillik bazı esnaflarda kaldırımı kapatmış yollada ürün bırakıyor çok ayıp çok yazık bu memlekete

Zabıta ilgilenecek mi?
Zabıta ilgilenecek mi? - 1 ay Önce

Kaldırımlar manav dükkanı olmuş. Ordu Caddesi, Yeni Yol, ara sokaklar, Akdamar Oteli yanı, ve birçok cadde ve sokakta durum bu. BU ŞEHRİN ZABITA TEŞKILATI VARSA O SEBZE VE MEYVE KASALARI TAMAMEN KALKMALI. UYARDIK, CEZA KESTİK GİBİ YILLARDIR SÖYLENEN CEVAPLARI VAN HALKI OLARAK İSTEMİYORUZ.

SportM
SportM - 1 ay Önce

neredeyse bütün kahvehane önleri tam bir rezalet bırakın ailenizle geçmeyi tek bile geçemiyorsunuz bırakın kaldırımları kapattıkları yetmiyormuş gibi yola tabure ve masaları atmışlar yoldan bile geçmeniz neredeyse mümkün değil köylerde bile böyle bir manzara bulamazsınız.

adalet
adalet - 1 ay Önce

rüşvet vermeyenlerin eşyalarını topluyorlar.

Vanlı
Vanlı - 1 ay Önce

Belediye ne duruyorsun daha bu kaldırım işgalcilerine bu gaspçılara ne kadar göz yumacaksınız

Sonradan vanli
Sonradan vanli - 1 ay Önce

Kaldirim mi sadece
Iran carsinin arkasindaki otopark(çok merjezi olduğu için örnrk gösteriyirum hepdi aynı)yolu keyfine göre dizayn etmiş ve kapatmış . Sorumluların görmemesi için kör olması grrekir. Bu memleketin sahibi yok, malesef

Yolcu
Yolcu - 1 ay Önce

maalesef van büyükşehir oldu ama büyük köy olmaktan kurtulamadı. esnaf yaya kaldırımlarını işgal ediyor. caddeler sokaklar otopark halini almış trafik felç oluyor.

Servet
Servet - 1 ay Önce

Allah aşkına kaldırımı bırakın adam yolun kenarına mal diziyor aracımızı parkedemiyoruz büyükşehir olmaya yakışmayan görüntüler var heryer de bu memleket böyle gelişmez ve insanlar bu şehirde yaşamaktan rahatsız oluyor mecbur olmayan kimse yaşamıyor bu gibi şeylere çözüm bulunmalı