Van’da ‘korona virüs’ konulu toplantı düzenlendi

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başkanlığında toplanan genişletilmiş il hıfzıssıhha kurul toplantısında korona virüse karşı alınan ve alınacak yeni tedbirler konuşuldu.

Van’da ‘korona virüs’ konulu toplantı düzenlendi

Valilik Ali Paşa Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Sağlık Bakanlığının genel koordinasyonu ve Bilim Kurulunun kararları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi Van’da da kurumlar tarafından alınması gereken önlemler görüşüldü.
Toplantıda konuşan Vali Bilmez, her kurumun üzerine düşen sorumluluğu özverili bir şekilde yerine getirmesinin büyük önem arz ettiğini söyledi.


Dünyanın zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Vali Bilmez, “Ülke olarak en az zararla süreci atlatırız inşallah. Tedbirlerimizi elden bırakmayacağız. Hijyen kurallarına uymalıyız, bu konuda vatandaşlarımızı da gerekli şekilde uyarmalıyız. Bireysel temizliğimize dikkat etmeliyiz. Ne ailemizi ne de çevremizi riske atmadan hareket etmeliyiz. Fahiş fiyatlara karşı denetimlerimiz devam ediyor, devam edecektir. Sınırımızdaki tedbirleri de sıkı tutuyoruz” dedi.

HÜRRİYET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Toplu Taşıma (Acil)
Toplu Taşıma (Acil) - 1 hafta Önce

Edremit yeni tokiye oturuyorum her sabah bindiğim otobüs ve münibüsler tıka basa dolu adam nerdeyse ağzımın içine kadar girecek hiç bir şekilde bir önlem alındığı yok sözde kahvehaneler cafeler ws kapatılmış toplu taşıma daha beter ve havasız cafelerde falan hiç yoktan kişilerle aranda mesafe bulunuyor buna çok acil bir şekilde çözüm bulunması lazım yoksa bu tedbirsizlik hiç iyi sonuçlar doğurmayacak hiç birşey yapılamıyorsa bile ek sefer yapılır ayakta hiç bir yolcu alınmaz.

SIRADAKİ HABER