banner211

Van’da oto sanayide çıkan yangın işyerini kullanılamaz hale getirdi

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, işyeri yanan esnafa geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Van’da oto sanayide çıkan yangın işyerini kullanılamaz hale getirdi

Sanayi sitesinde bir işyerinde yangın meydana geldi. Geçmiş olsun ziyaretinde bulunan VAN ESOB Başkanı İsa Berge, işyerinde incelemelerde bulundu. Hasarın büyük olduğunu söyleyen başkan Berge, “Esnafımızın işyerinde meydana gelen yangın, büyük bir hasara yol açmıştır. Esnafımıza destek olunmasını istiyoruz” dedi.

Ziya Usta Mekanik Kaporta Boya isimli işyerinin sahibi Ziya Bucak, bir aracın şase yapmasından kaynaklı olarak işyerinden yangın çıktığını söyledi. Bucak, “Sanayi Sitesi T Blok No:8 H3’de hizmet verdiğimiz işyerimizi kapatıp eve gittikten sonra bize işyerimizin yandığı konusunda bilgi verildi. Acilen geldiğimizde itfaiye tarafından söndürülen yangının ardından işyerimin tamamen kullanılamaz hale geldiğini gördük. 3 araç ağır olarak yanarken, 4 araç da ise kısmı yanmalar oldu. Yanan araçlar ve işyerimdeki hasar yaklaşık 700-800 bin TL’ye denk geliyor. Zararımızın karşılanmasını Yetkililerden destek olmalarını rica ediyorum.” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esnaf
Esnaf - 7 ay Önce

Işyeri sigortası niye yapmıyorsunuz devlet çöp vermez çöp.bilgine

esnaf
esnaf - 7 ay Önce

geçmiş olsun ancak burada devlet değil sanayi esnafının destek vermesi gerek her biri 200 300 tl versek yine en azından

banner240