banner186

Van'da polise silahlı saldırı!

Van Valiliği İpekyolu Hacıbekir Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde polislerin silahlı saldırıya uğradığını açıklayarak, çatışma yaşandığını açıkladı. Çatışmada 2 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Van'da polise silahlı saldırı!

Son günlerde akşam saatlerinde kentin farklı noktalarında gerginlikler yaşanmaya devam ederken, dün akşam saatlerinde bir grup polisin silahlı saldırıya uğradığı açıklandı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, yapılan operasyonda bir çok mühimmat ele geçirildiği belirtildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada:

İlimiz İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi Sürmeli Sokak’ta 07.02.2016 günü saat 19:40 sıralarında silahlı ve molotof bombalı 20 kişilik bir grubun barikat kurarak yolu trafiğe kapatmaya çalıştığı yönündeki ihbar üzerine polis ekiplerimizce derhal olay yerine intikal edilmiştir. Söz konusu şahıslara müdahalede bulunan polis ekiplerimize molotof bombası ve silahlarla saldırılması üzerine, polis ekiplerimiz tarafından ateşli silahla karşılık verilmiştir.

 

Öte yandan dün gece yaşanan olaylarda 2 kişinin yaralanması ile ilgili haberlerlerdeki bilginin doğruyu yansıtamdığına da değinilirken, ayrıca şu ifadelere yer verildi: "Olay sonrasında U. K. ve S. O. isimli şahısların yaralı olarak kendi imkânları ile hastaneye başvurduğu ve tedavilerinin devam ettiği anlaşılmıştır. Bazı basın yayın organlarında yaralandığı iddia edilen D. A. isimli şahsın ise yaralandığına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.  Ayrıca olay yerinde yapılan incelemelerde 8 adet kullanılmış av fişeği kartuşu bulunmuştur. Devam eden çalışmalarda söz konusu bölgede eyleme katıldığına ilişkin istihbari bilgi alınan bir örgüt mensubu aynı gün saat 21:00 sıralarında Şabaniye Mezarlığı yakınında görülmüş, kovalamaca sonucunda sırt çantasını bırakarak kaçmayı başarmıştır.

 

Öte yandan yapılan operasyonda ele geçirilen malzemelerle ilgili olarak ise:

Sırt çantasında yapılan incelemede,

-3 adet el telsizi ve bu telsizlere ait şarj aleti

-1 adet pala tabir edilen kesici alet

-18 adet fişek

-2 adet şarjör

-1 adet dürbün

-1 bidon benzin ve çeşitli örgütsel malzemeler ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili adli ve idari inceleme başlatılmıştır." denildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 16:03
YORUM EKLE