Van'da Ramazan Bayramında alınacak tedbirler açıklandı

Van Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü Ramazan Bayramı boyunca alınacak tedbirleri açıkladı.

Van'da Ramazan Bayramında alınacak tedbirler açıklandı

ŞEHRİVAN HABER - Van Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü Ramazan Bayramı boyunca alınacak tedbirleri açıkladı.

 

Yapılacak denetimler hakkında İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"Van Valiliği ve Emniyet Müdürlüğümüz tarafından vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin sağlanması ve trafik kazalarının en alt düzeye düşürülmesi amacıyla 2018 Yılı Ramazan Bayramı tatili öncesi ve sonrasını kapsayacak şekilde İlimiz Merkezinde, AVM önlerinde, Cumhuriyet Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi, İpekyolu Bulvarı ve İlçelerimizde, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüklerimizce/Amirliklerimizce tedbirler uygulanacaktır."

 

İŞTE ALINACAK TEDBİRLER! BUNLARI YAPANLAR YANDI

 

Bu kapsamda;

 

* Fazla yolcu taşıma, kırmızı ışık ihlali, hız ihlali, hatalı sollama, emniyet kemeri kontrolü, şoförlerin dinlenme sürelerine uyup uymadıkları, şehir içerisinde park yasağı gibi konularda uygulama yapılacaktır.

* İpekyolu Bulvarı üzerinde ve şehir merkezinde trafiğin yoğun olduğu noktalarda Drone ile denetim yapılacaktır.

* Ana arterler üzerinde trafik ekiplerimizce trafik akışı izlenecektir.

* İpekyolu bulvarı üzerinde ve şehirler arası 2 adet radar aracı ile seyir halinde (24 saat esasına göre) hız denetimi yapacaktır.

* Şehirlerarası Otobüs Terminali çıkışında otobüs şoförlerine yönelik trafik kuralları hakkında eğitim faaliyeti sürdürülecektir.

* Kural ihlali yapan sürücülere 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun ilgili mevzuatlar gereğince yasal işlem yapılarak uyarılması sağlanacaktır.

Bayramın huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tüm tedbirler İl Emniyet Müdürlüğümüzce alınmış olup, trafik kurallarına azami derecede uymaları konusunda vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER