banner211

Van’da rüşvet operasyonu: 20 gözaltı

Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen ‘rüşvet’ operasyonunda aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Van’da rüşvet operasyonu: 20 gözaltı

Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen ‘rüşvet’ operasyonunda aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.


Van Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte yürütülen adli soruşturma kapsamında ‘rüşvet almak, rüşvet vermek ve aracılık etmek’ suçlarını işledikleri tespit edilenlere operasyon yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Van Büyükşehir Belediyesinde 2, Van Su ve Kanalizasyon İşleri (VASKİ) Genel Müdürlüğünde 1, SGK İl Müdürlüğünde 1 olmak üzere 4 kamu görevlisinin de aralarında bulunduğu toplam 24 şüpheliye yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda, 20 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yolsuzlukla mücadelemiz kesintisiz devam edecektir” denildi.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan türk
Sinan türk - 1 yıl Önce

Şehit ve gazi aileleri yakınları adı altında van Büyükşehir belediyesine aldıkları 300 500 kişiyede bir sorgulayın bakın kimleri almışlar hayret edersiniz bir tane şehit ve gazi yakınlarını işe almamışlar

Vanlı65
Vanlı65 - 1 yıl Önce

Bütün kamu işçi alımı torpil ve rüşvetle alınıyor bildiğiniz halde neden haber yapıyonuz anlam veremedim

Sinan Türk
Sinan Türk - 1 yıl Önce

Eski sayın valimiz şu an Trabzon belediye başkanın olan Murat zorluoğlu 20/08/2019 da yaptığı açıklamada Van Büyükşehir belediyesindeki işe alımlarda istihmda öncelikli şehit ve gazi yakınlarına verilip işe istihdam ettiğini söylemişti sayın valimiz doğru söyledi ama onun ekibi vali beye sonup işe aldıklarını şehit ve gazi yakınları diye referans oldular halbuki hepsi terör yandaşları ve kendi yandaşlarının listesini vali beye onaylatıp işe aldılar hiçbir şehit Gazi yakını işe alınmamış almamışlar Van Büyükşehir belediyesinde öyle bir ekip varki vatan sever ve Akp sevdalısı gibi görünüp ne oldukları belli değil bunun ortaya çıkmasını bir vatandaş olarak devletimizin gereğini yapacağından eminim

banner201