banner166

Van'da sel felaketi! Ev ve işyerleri su altında kaldı...

Van'da son haftalarda etkili olan yağışlı ve soğuk havaların yaz başlamasına rağmen değişmedi. Yaza merhaba diyen Van önce sıcağı yaşadı ardından da sel felaketi ile sarsıldı. Gün içinde kısa süre yağan yağmur Tuşba'da büyük bir felakete dönüştü.

Van'da sel felaketi! Ev ve işyerleri su altında kaldı...

Van’da akşam saatlerinde yüksek kesimlerde yağan yağmurdan dolayı başta Akköprü Dresi’nin taşması sonucu çok sayıda ev ve işyerleri sular altına kalırken vatandaşlar çaresizlik içinde sel felaketini izledi. Kısa süreli yağan yağmur Tuşba İlçesi'nde büyük bir falekete dönüştü.


Akşam saatlerin Van’ın Doğusu’nda kalan Erdeğ Dağı bölgesinde sağanak yağmur yağdı. Yağmurla birlikte başta Akköprü Deresi ve bazı derelerin taşması sonucu birçok mahalle, ev ve iş yerleri sular altına kaldı. Ev ve iş yerleri su altında kalan İskele Mahallesi sakinlerini iftarlarını açamadı. Evlerinin önlerine set çekmeye çalışan mahalle sakinleri, su baskının önüne geçemediler. Vatandaşlar, başta Van Büyükşehir Belediye ekiplerini aramalarına rağmen iftar sonrası bölgeye geleceğini söylemesi üzerine tepki gösterdiler. İftar vakti evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar, İskele Caddesi’nin bir kısmı sular altına kalınca alternatif yollara yöneldiler.

 

 

İŞTE O SEL FELAKETİNİN YAŞANDIĞI ANLAR:

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 02:58
YORUM EKLE