Van'da Şemdinli şehitlerine hüzünlü tören

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi'nin Irak sınırına yakın Tekeli Tabur Komutanlığı'na bağlı üs bölgesinde girilen çatışmada şehit olan uzman çavuşlar Mesut Ardıç ve İsmail Yüksel için uğurlama töreni düzenlendi.

Van'da Şemdinli şehitlerine hüzünlü tören

 

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığında düzenlenen törene, şehitlerin aileleri, Vali İbrahim Taşyapan, 6'ncı Hudut Alay Komutanı Albay Ali Yalçın, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ile askeri erkan, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 


 

‘YİĞİDİM ASLANIM’


Saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehitlerin Türk bayrağına sarılı cenazeleri tören alanına getirilerek öz geçmişleri okundu. İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın okuduğu duanın ardından Şehit Uzman Çavuş Mesut Ardıç'ın cenazesi helikopterle Bitlis'in Ahlat İlçesi'ne, şehit Uzman Çavuş İsmail Yüksel'in cenazesi de askeri uçakla Aksaray'a uğurlandı.
Törene katılan şehit Mesut Ardıç'ın eşi Ayşe Ardıç, ‘yiğidim, aslanım’ diyerek gözyaşı döktü. Şehitlerin yakınları, vatandaşlar ve askerler tarafından teselli edildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 10:09
YORUM EKLE