banner211

Van’da yeni korona kısıtlamaları getirildi!

Son günlerde artan korona virüs vakalarının önüne geçilmesi için İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yeni kısıtlamalar getirdi.

Van’da yeni korona kısıtlamaları getirildi!

Artan  koronavirüs Covid-(19) vakalarının ve özellikle yoğun bakımda tedavi altına alınanların büyük çoğunluğunu 65 yaş üstü vatandaşların oluşturması üzerine yeni kısıtlama kararları alındı.


İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından daha önce alınan kararla 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın düğün, nişan, sünnet gibi toplu etkinliklere katılması, yine 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların her gün 07:30-10:00 ile 16:30-19:00 saatleri arasında il içi her türlü toplu taşıma araçlarına (belediye otobüsü, halk otobüsü, minibüs vb.) binmeleri kısıtlandırıldığı bildirildi.


Bu kısıtlamalara ek olarak İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 65 yaş üzeri vatandaşlara yönelik alınan yeni kararlar şöyle:


İl sınırları içerisindeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız, ücretsiz olarak kullandığı belediye toplu taşıma araçlarından günde sadece iki (2) defa yararlanabilecektir.
İl sınırları içerisindeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız bugünden itibaren (20.08.2020) 20 Eylül 2020 tarihine kadar lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri, ve benzeri umuma açık ve eğlence yerlerine girmeleri kısıtlandığı duyuruldu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 15:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
van
van - 7 ay Önce

sorun yaşlılarda değil ki zaten, diğer yaş guruplarını bi dizginleyin artık, düğün, taziye, çarşıdaki kalabalık son hız devam ediyor

Gözde Demir
Gözde Demir - 7 ay Önce

Bence iyi olmuş böyle devam etmeli bu günleri birlikte atlaticagiz inşAllah iyi günler dilerim

banner201