banner211

Van’da zabıta seyyar satıcı arasında gerginlik

Van’da zabıta ekipleri ile kaldırım ve parkta satış yapan seyyar satıcılar arasında gerginlik çıktı.

Van’da zabıta seyyar satıcı arasında gerginlik

Öğle saatlerinde İpekyolu ilçesindeki Sanat Park ve yanındaki Sanat Sokağında uygulama yapan zabıta ekipleriyle seyyar satıcıları arasında gerginlik çıktı. Bir zabıta memurunun da darp edildiği gerginliğe polis ekipleri müdahale etti. Seyyar satıcılar gerginlikten sonra bölgeden ayrılırken, yaralı zabıta memuru ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

HÜRRİYET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediyeler çalışsın
Belediyeler çalışsın - 1 yıl Önce

Seyyar satıcı, semaverci, cızbızcı, sigara satıcısı, mısırcı, balıkçı, sebzeciler yol ortasında ve kaldırımlarda satış yapamaz . Aynı şekilde kaldırımların yarısını sebze kasalarıyla, kuru gıda torbalarıyla, çay ocağı masalarıyla, fırıncıların odunları ve malzemeleriyle, bakkalların buzdolapları ve mısır standlarıyla dolu olması kabul edilemez. Konyada, Kayseri' de, Samsunda, Malatya'da bu manzaraları görmedim. Van'da neden bu cehalet, bu kanunsuzluk, bu sorumsuzluk ve bu düzensizlik var. Çarşılar, parklar, ara sokaklar Afganistan gibi. Belediyeler şehre, düzen, nizam, intizam, temizlik, bakım, ferahlık ve güzellik getirmeyecekse niye var?

Şehirde yaşamakla şehirli olunmaz. Şehir hayatının kurallarına uyunca şehirli olunur.
Şehirde yaşamakla şehirli olunmaz. Şehir hayatının kurallarına uyunca şehirli olunur. - 1 yıl Önce

Halka ait parkları, kaldırımları ve yolları çay bahçesine, satış merkezine, sebze veya başka herhangi bir mal veya ürünün satış yerine çevirmenlerden asla alışveriş yapılmamalı. Şehrin düzenini bozan, halkı rahatsız eden, etrafı tahrip eden veya kirleten cahillere ve kural tanımazlara fırsat verilmemeli. Onlardan alışveriş yapanlar da şehir hayatının kurallarını dikkate almayan bilinçsiz insanlardır.

banner201