Van'daki bina yıkımı pes dedirtti! Yok böyle yıkım...

Van'daki tehlikeli yıkım bu kadarına da pes dedirtti!

Van'daki bina yıkımı pes dedirtti! Yok böyle yıkım...

Depremde onlarca konutun yıkıldığı Van'da aradan geçen zamana rağmen hasarlı binaların yıkımı devam edior. Depremden sonra kent genelinde yapılan yıkımlarda yaşanan tehlikeler, can kayıpları ve iş kazalarına rağmen halen ders alınmadan yapılan yıkımlar sürüyor. Bunlardan biri daha kameralara yansıdı...

 

Van'da yaşanan depremde ağır hasar gören altı katlı bir binanın yıkım çalışmaları sırasında aşağıya hafriyat parçalarının düşmesi adeta faciaya davetiye çıkartıyor.

Van’da 2011 yılında meydana gelen depremlerde hasar gören binaların yıkımı devam ederken, bilinçsizce yapılan yıkımlar ise faciaları beraberinde getiriyor. Altaylı Caddesi üzerinde bulunan altı katlı bir binanın yıkım çalışmaları esnasında aşağılara büyük bir hafriyat parçasının düşmesi korkuya neden oldu. Binanın en üst katına çıkartılan mini kepçe ile yıkımı gerçekleştiren operatörün, duvarı yıkmak istemesiyle birlikte büyük bir hafriyat kütlesi aşağıya düştü. Yıkım için çevresine sac çekilmesine rağmen, kütle ile birlikte güvenlik bariyeri de yıkıldı. Şehir merkezinde bulunan ve caddenin dar olması ile birlikte insanların gelip geçtiği alanda facianın eşiğinden dönüldü. Aşağı düşen kütlenin insanların ve park halindeki araçların üzerine düşmemesi sevindirirken, kepçe operatörü ve çalışanlar ise hiçbir şey olmamış gibi çalışmalarına devam ettiler.

 

İŞTE YÜREKLERİ AĞIZLARA GETİREN O GÖRÜNTÜLER:

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER