Van’daki görüntülere her kesimden tepkiler yağıyor

Van'daki kayyum protestoları sırasında polisin bir kafede yakaladığı göstericiye kask ve copla vurmasının ardından siyasetten ve sosyal medyadan tepki yağdı.

Van’daki görüntülere her kesimden tepkiler yağıyor

ŞEHRİVAN HABER: Van'daki kayyum protestoları sırasında polisin bir kafede yakaladığı göstericiye kask ve copla vurmasının ardından siyasetten ve sosyal medyadan tepki yağdı.

Van'daki kayyum protestoları sırasında polisin bir kafede yakaladığı göstericiye kask ve copla vurmasına sosyal medyadan tepki yağdı. Sosyal medya üzerinden tepki gösteren vekiller; AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Bu vahşet kabul edilemez" ifadelerini kullanırken, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da "orantısız" olarak nitelediği müdahale için Adalet ve İçişleri bakanlıklarına açıklama yapmaları çağrısında bulundu.

SOSYAL MEDYA’DA GÜNDEM OLDU

Van Büyükşehir Belediye'sine kayyum atanmasının ardından kentteki gösterilere polis müdahale etti. Protestolar sırasında bir kafeye kaçan göstericilere kask ve copla vuran polisler sosyal medyada gündem oldu. Tepki gösterenler arasında AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da yer aldı.

AK PARTİLİ YENEROĞLU: GEREKEN MUTLAKA YAPILACAKTIR

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, tweet'inde "Van'daki bu görüntüler korkunç! Hukuk içinde görevini yapan emniyet güçlerimizi de zan altında bırakan bu vahşet kabul edilemez! Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ TANRIKULU: VAN'DA 'ORANTISIZ' ŞİDDET!

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Van'da 'orantısız' şiddetten kaçıp sığındıkları kafede kaskla, copla, tekmeyle ve masayla güvenlik güçlerinin şiddetine uğrayan yurttaşı gördünüz mü? Bu görüntüler için bir açıklamanız olmayacaksa talimatları siz veriyorsunuz demektir" ifadeleriyle Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nı etiketledi. İki vekil de Twitter'daki mesajlarında söz konusu olayın görüntülerini paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı haklarındaki terör soruşturmaları gerekçe gösterilerek 19 Ağustos'ta İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırılmıştı. 3 ismin yerine söz konusu illerin valileri kayyum olarak atanmıştı.

İŞTE HER KESİMDEN TEPKİYE NEDEN OLAN VAN’DAKİ O GÖRÜNTÜLER

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 00:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sahipsiz şehir Van
Sahipsiz şehir Van - 13 ay Önce

Van böyle değildi ama şimdi terör şehri oldu :((

Gülsüm biberci
Gülsüm biberci - 12 ay Önce

Polisin kafasına tabure atmak ,hangi van lının vicdanına sığar?

Yusuf Güleşce
Yusuf Güleşce - 12 ay Önce

Rica etsem Van'daki polis müdahalesi öncesi polise demir tabure attıkları an
https://www.yenisafak.com/video-galeri/gundem/polis-mudahalesi-oncesi-eylemcinin-polise-demir-tabure-attigi-an-2197202
Bu linki açın sonra konuşun