banner211

Van’daki ışıksız kavşaklar kazalara davetiye çıkarıyor!

Şehir içi trafiği, yetersiz yolları, park alanlarının yetersizliği gibi sayısız sıkıntının yaşandığı Van’da trafik çile olmaya devam ediyor. Yıllardır bir türlü bitmeyen trafik çilesi sürerken şehrin bazı noktalarında ise karmaşa hiç bitmiyor. Trafiğin en sıkışık olduğu, en ok tıkanıklığın yaşandığı yerlerden birisi olan Beşyol civarı olarak öne çıkarken diğer bir kesim de Van AVM civarı olarak dikkat çekiyor. AVM’nin yapılması açılması sonrası trafik yoğunluğunun zirve yaptığı bölgede caddenin arka trafiğindeki sıkışıklık Pakistan’ı andırıyor.

ŞEHRİVAN ÖZEL: Açılmasından sonra bölgede ciddi bir trafik yoğunluğunun yaşandığı Van AVM arkasında bulunan kavşağın karmaşık hali hem sürücüleri hem civardaki vatandaşların tepkisini çekiyor. Trafik ışıklarının bulunmadığı, trafiğin de yoğun bir şekilde seyrettiği civarda her gün yeni kazalar yaşanırken bölgede yaşanan sıkışıklık sık sık vatandaşların kamerasına yansıyor. Sosyal medyadan vatandaşların kendi kameralarıyla çekilen görüntülerin, kavşağa yapılacak olan trafik ışıklarının ne kadar önemli olduğu göz önüne seriyor.

VATANDAŞ TRAFİK IŞIKLARIN YAPILMASINI İSTİYOR

Trafik sıkışıklığının fazla olduğu ve daha öncesinde de ufak tefek kazaların olduğunu ve dile getiren vatandaşlar daha büyük kazaların olmaması için bir an önce trafik ışıklarının yapılması için yetkililere çağrıda bulunuyor. Sosyal medyadan yapılan paylaşımlardan birisi ise şu şekilde öne çıktı: “Van AVM arkasındaki kavşağa trafik ışıklarının takılması için illa ciddi kazaların yaşanması mı gerekiyor? Ufak tefek kazaların sık sık yaşandığı bu kavşak için yetkililerin gereken önlemi alması lazım.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhami Özşenoglu
İlhami Özşenoglu - 6 ay Önce

Sadece Beşyol, AVM cevresimi her taraf öyle.

Vansever
Vansever - 6 ay Önce

Devletin bütün imkanlarını seferber ettigini söylediği bu son kayyim döneminde Van a gerçekten de kocaman bir sıfır. Eğer imkanlar verildiyse yoneticilerde sıkıntı var demektir. Zaten herkeste biliyor ki yerel yonetimlerde sadece kadro ver koltuk yarışı var. Bir kişi birden fazla yerden maaş alıyor diğerleri yetki ve makam pesinde başka düşünülen bisey yok o yüzden yapılan bir şey değil yok. Yalnız bunları söylerken bütün kalbiyle çalışma niyetinde olan yönetici, işçi, memur hepsini tenzih ediyorum ama maalesef onlar azınlıktalar...

banner201