banner166

VAN'DAKİ O HASTANEYLE İLGİLİ FLAŞ KARAR

SGK‘nın aralarında Van Özel İstanbul Hastanesi’nde bulunduğu 21 hastane ile ilişiğini kestiği iddia edildi.

VAN'DAKİ O HASTANEYLE İLGİLİ FLAŞ KARAR

Türkiye’nin değişik illerinde toplam 21 hastane SGK kapsamından çıkarıldığı iddia edildi. Van'daki en önemli hastanelerden birisi olan İstanbul Hastanesi'nin de arasında bulunduğu hastanelerle ilgili karar şok etkisi yaratırken hastanenin Cemaat'e yakın olan hastaneler Arasında olduğu iddia edildi. Karar emrinin bizzat Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu tarafından verildiği ifade ediliyor. İlişiği kesilen hastaneler Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Konya, Şanlıurfa, Van ve Eskişehir’de bulunuyor.

 

İşte o hastaneler:

SGK, operasyon sonucunda 10 tanesi İzmir’de olmak üzere 21 hastane ile ilişiği kesti. SGK ile anlaşma kapsamında yüksek hasta sayısına ulaşabilen ve tedavi masraflarının çoğunu devlet kasasından alan hastanelerin önemli bir gelir kapısı kapatılmış oldu.

Ankara’da Turgut Özal Üniversitesi Hastaneleri, Bursa’da Bahar, Rentıp, Rentıp Diyaliz Merkezi, Özel Erzurum Şifa Hastanesi, Gaziantep Nizip Özel Medinas Hastanesi, İstanbul Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Konya Mevlana Üniversitesi Vakıf Hastanesi, Şanlıurfa OSM Ortadoğu Hastanesi, Van Özel İstanbul Hastanesi,Özel Eskişehir Sakarya Hastanesi.

İzmir’de; Şifa Üniversitesi Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi ile birlikte Şifa Üniversitesi Hastanesi’nin Basmane, Gaziemir, Göztepe Şubeleri ile bağlar kesildi. İzmir’deki diğer hastaneler ise şöyle: Şifa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi, Şifa Üniversitesi Hastanesi’nin Karşıyaka, Menderes, Balçova Polikliniği, Şifa Üniversitesi Hastanesi Kaya Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Şifa Üniversitesi Buca Eğitim ve Sağlık Kampüsü.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 15:45
YORUM EKLE