Van'daki olaylarda ölü sayısı 2'ye çıktı

Van'da perşembe akşamı mahalle aralarında çıkan olaylarda ateşli silahla yaralanan 18 yaşındaki Yunus Aktaş tedavi gördüğü Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kurtarılamadı.

Van'daki olaylarda ölü sayısı 2'ye çıktı

Aktaş ile birlikte Kobani'deki IŞİD saldırısını protesto etmek amacıyla Van'da düzenlenen gösterilerde ölenlerin sayısı 2'yi yükseldi.

Kobani'ye destek amaçlı yapılan gösterilerde Perşembe akşamı Beyüzümü ile  Seyrantepe Mahallesi'nde olaylar çıktı. Yollara kapatıp ateş yakan ve slogan atan gruba polis gözyaşartıcı gaz ve basınçlı su ile müdahale etti. Göstericiler kendilerine müdahale eden polise taş ve molotof kokteyli attı.

Olaylar sırasında Yunus Aktaş ve Savaş Yücedağ silahla yaralandı. Yücedağ, kaldırıldığı hastanede yapılan tedavisinin ardından taburcu edilirken, Aktaş ise yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Aktaş, bu sabah tüm madahalelere rağmen kurtarılamadı. BöyleceSerhat Mahallesi'nde salı günü çıkan olaylar sırasında hayatını kaybeden Hamit Caner ile birlikte Van'da hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Muş, Batman, Adana, Gaziantep ile birlikte 32'ye çıkmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 12:41
YORUM EKLE