banner211

Van’ın ‘Yöresel Ürünler Pazarı’ Edremit’te hayata geçiyor

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından projelendirilerek Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunularak kabul gören ‘Yöresel Ürünler Pazarı’ projesinin sözleşme protokolü imzalandı.

Van’ın ‘Yöresel Ürünler Pazarı’ Edremit’te hayata geçiyor

Van’ın yöresel ürünleri başta olmak üzere organik sebze meyve satışının yapılacağı pazar Edremit’te hayata geçiriliyor. Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın projeleri içerisinde yer alan ‘Yöresel Ürünler Pazarı’ çalışmaları geçtiğimiz aylarda projelendirilerek, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunulmuştu. DAP tarafından değerlendirmeye alınarak kabul gören projenin startı için de sözleşme protokolü imzalandı. DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen’in katılımı ile karşılıklı sözleşme protokolü imzalandı.“Yöresel ürünlerin pazarlanmasında etkin rol oynayacaktır”


Edremit’in turizmine de büyük katkılar sunacak olan projenin imza töreni sonrası açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, projenin hayata geçirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Projenin desteklenmesinin öneminden bahseden Başkan Say, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen’e katkılarından dolayı da teşekkür etti. Yöresel ürünlerin üretimi ve pazarlanmasında mevcut pazarın etkin rol oynayacağını vurgulayan Başkan Say, “Yöresel ürünlerin katma değeri yüksek ticari ürünler haline dönüştürülmesinde bu gibi pazar yerleri büyük önem taşımaktadır” dedi.

“İlimizin yöresel ürünleri bu pazarda yer alacak”
Güzel mekanların yer alacağı pazarda yöresel ürünler başta olmak üzere sebze meyve ve işlenmiş ürünlerin de daha güzel ortamlarda satışa sunulacağını vurgulayan Başkan Say, “Turizmin göz bebeği olan ilçemizde, ilimize ve bölgemize yakışır modern bir yöresel ürünler pazarı kazandıracağız inşallah. Pazarımızın bölgenin ekonomik kazanımının büyümesinde çok büyük işlevi olacaktır. Van’ın yöresel ürünlerinin yer alacağı modern pazarımız, ilçemiz başta olmak üzere ilimiz ve bölgemizi kapsamaktadır. Yöresel ürünlerimizin satılacağı bu pazarımızın ilimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Edremitimize bunlar yakışacaktır.
Edremitimize bunlar yakışacaktır. - 3 ay Önce

Tebrik ederiz. Şehrimize, insanımıza yaptığımız her hizmet takdire şayandır. İlçemiz güzel bir yer ama ciddi bazı eksikleri de var. 2020 yılı itibariyle bunların yıllar yılıdır yapılmış olması gerekirdi. Bahar ve yaz ayları bu proje ve hizmetlerin hayata geçirildiği zamanlar olmalı. Çalışma mevsimlerini daha dolu dolu ve bin bir hizmetle doldurmalıyız. İlçemizin acil bazı eksikleri şunlardır: ♤ Halk plajından havaalanına kadar sahil bandı ve yeşil kuşak. ♤ Göl kıyısı ve sahillerindeki resmi kurum veya özel şahıslara ait bahçe, tesis, otel, işletme ve yapıların kaldırılması kıyı ve sahillerin bütün vatandaşların istifadesine sunulması. ♤ Edremit Millet Bahçesi. ♤ Her mahalleye ve bütün Toki sitelerine yeni parklar yapılması. ♤ Bütün mahallelere kapalı semt pazar yerleri inşa edilmesi. ♤ Şamran Kanalının temizlenmesi, bakım ve onarımının yapılması, çevresine güzel bir proje yapılması. ♤ Bütün mahallelerde yamalı, bozuk, çökük, kasisli, çukurlu cadde ve sokakların kazılıp asfaltlanması. ♤ Mahallelerde ark, oluk ve kanallar yapılması, mevcutların temizlenip onarılması. ♤ İlcemizdeki yamaçların yeşillendirilmesi. ♤ İlcemizin her yerinde, mahallelerde ve toki sitelerinde, cadde ve sokaklarda, kaldırımlarda, dere ve kanallarda, kıyı ve sahillerde, park ve açık alanlarda bir hafta boyunca yüzlerce personelle temizlik, süpürme, yıkama ve atık - çöp toplama çalışmalarının yapılması, bu işlerin rutin bir düzene bağlanması. ♤ Semtlerde spor ve oyun alanları oluşturulması.
BU GİBİ HİZMETLER EDREMİT İLCEMİZİN MEVCUT İHTİYAÇLARIDIR. BUNLAR YAPILIR VE BİTİRİLİRSE İLÇEMİZ CİCİ, MODERN, BAKIMLI VE GÜZEL BİR MARKA İLÇE HALİNE GELİR. BUNLARIN YAPILMASI UMUDUYLA İYİ ÇALIŞMALAR...

banner201