Vanlının yeni adresi ‘Hera’

Van’da hizmet sektörü günden güne gelişmeler gösterirken açılan her yeni kafe ve pastane ile Vanlıların sosyal yaşamlarını daha rahat geçirmeleri için seçenekler daha da artıyor. Şemsiye Sokak, Kültür Sokak ve İki Nisan Caddesi derken bunlara ek olarak Sıhke Caddesi’nde bulunan Antik Sokak’da yakın zamanda açılışı gerçekleşen Hera Boutique ile renklendi.

Vanlının yeni adresi ‘Hera’

ŞEHRİVAN HABER: ÖMER FARUK TOKTAŞ- Van’da hizmet sektörü günden güne gelişmeler gösterirken açılan her yeni kafe ve pastane ile Vanlıların sosyal yaşamlarını daha rahat geçirmeleri için seçenekler daha da artıyor. Şemsiye Sokak, Kültür Sokak ve İki Nisan Caddesi derken bunlara ek olarak Sıhke Caddesi’nde bulunan Antik Sokak’da yakın zamanda açılışı gerçekleşen Hera Boutique ile renklendi. Van’daki diğer sektörlerde de başarılı çalışmalar imza atmış olan Grafik Tasarımcısı Bedirhan Harman ve İç Mimar Nazdar Deniz Demirhan ortaklığı ile Vanlılar ile buluşan Hera Boutique vatandaşların ilgisini çekecek dizaynı ve ferah ortamı ile hizmete girdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer bu tarz sokakların ve iş yerlerinin açılmasına gönüllü olarak öncülük edeceklerini belirterek tüm Van Halkı’na hayırlı olmasını temenni ettiler.

“SOKAĞIMIZIN İSMİNİN DEĞİŞMESİNİ SAĞLADIK”

Daha önce yaptıkları başvurular ile sokak ismini değiştirdiklerini belirten Bedirhan Harman yaptığı açıklamalarda “Van’da bu şekilde butik tarzda bir mekânın eksikliğini uzun süredir görüyorduk. Hem sokağın, hem de daha önceden kullandığımız ofisimizin uygun olması itibariyle ofisimizi butik bir kafeye çevirmeyi planlamıştık. Bunun planını bir sene öncesinden yapmıştık. Sokağın ismini de yine o zamanlarda belediyeye başvurarak Antik Sokak olarak değiştirmiştik. Şehir merkezine Sıhke Caddesi’nde bulunan bu bölgeyi de dâhil etmek adına böyle bir girişimde bulunduk.” İfadelerini kullandı.

“GÜZEL ÇALIŞMALARIN ÖNCÜSÜ OLACAĞIZ”

Van Halkının daha ferah ve geniş ortamlarda bir yaşam sürdürmesi gayesi ile işletmelerini açtıklarını belirten Nazdar Deniz Demirhan ise “Biz yaklaşık 2 senedir bu caddedeyiz ve böyle bir eksiklik olduğunun farkındaydık. Bununla ilgili herhangi bir girişim görmeyince de biz iki genç girişimci olarak bu işi yapmaya karar verdik. Beraber bu fikri 2 senedir düşünüyorduk, son olarak kendi yerimizi değerlendirmeyi düşündük. İsmini değiştirdiğimiz bu sokak ile alakalı da yapılacak her türlü projeye gönüllü olarak destek olacağımızı belirttik. Bu doğrultuda da ilk adımı biz atmış olduk. İnsanlarımızın dar ve klasik sokaklardan kurtulması için de çalışmalarımız sürekli olarak devam edecek. Hera bir Yunan tanrıçası ve mücadeleci bir kadını temsil ediyor. Bizim buradan yola çıkmamızın sebebi verdiğimiz mücadelenin bir simgesi olmasını istememizden kaynaklanıyordu. Tüm misafirlerimize şimdiden hoş geldiniz diyoruz.” Diye ekledi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE