banner84

Vanspor’dan esnaflara teşekkür plaketi

Belediye Vanspor Taraftarları Derneği Başkanlığı’ndan Vanlı madde bağımlı çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalarında destek veren esnaflara teşekkür plaketi verdi.

Vanspor’dan esnaflara teşekkür plaketi

Belediye Vanspor Taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Rençber, Aydın Talay Yeraltı Çarşısı'nda düzenlediği programda esnafların bu dar zamanlarında madde bağımlı gençlerin topluma kazandırılması için verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Rençber, “Belediye Vanspor Taraftarlar Derneği olarak bizleri yalnız bırakmayan Van esnafı, desteklerinden dolayı bir plaket vermeyi düşündük. Bizim sokak çocukları adına çalışmalarımız da var. Bu sokak çocuklarını topluma kazandırmamız için hiçbir kuruluştan destek alamıyoruz. Bu desteği bize Van esnafı veriyor. Van malumunuz 2011 yılında büyük bir deprem yaşadı. Bu depremin arkasında Van’ımızın büyükşehir olmasından dolayı, imar çalışmalarının durmasından dolayı Van üçüncü depremi de öyle yaşadı. Çünkü esnafların buradaki yatırım ne kadar olursa işçi, memur o kadar çalışırsa esnafımızın çalışma gücü de o kadar artar. Van son nokta olduğu için giriş, çıkış fazla yok. Ve bu darlıkta, bu sıkıntılarda, bu depremde yine bizleri yalnız bırakmadı bu esnafımız, Allah onlardan razı olsun. Bizleri devamlı destek verdikleri için biz de bir plaketle kendilerine takdim etmek için burada bir tören hazırladık” dedi.

Vanlı esnaflardan Ayhan An ise, belediye yer altı çarşı esnafı olarak Vanspor Taraftarlar Derneği Başkanlığı’na öncelikle sokak çocuklarını topluma kazandırma projesini başlattıkları için teşekkür ettiğini belirterek, “Elbette ki elimizden gelen desteği bu güne kadar verdik. Bundan sonra da elimizden ne kadar gelirse destek vermeye çalışacağız. Tabi tinerci de olsa, yoksul da olsa, fakir de olsa yani biz kendi adımıza az da olsa elimizden gelen yardımı yapmayı borç biliriz. Bundan sonra ki çalışmalarda da yine elbette derneğimize elimizden gelen katkıyı sunacağız” şeklinde konuştu. Daha sonra Belediye Vanspor Taraftarları Derneği Başkanı İbrahim Rençber, yer altı çarşısı esnafına plaket takdimi yaptı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2014, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER