banner211

VASİAD bu kez de tarım ve hayvancılığı konuştu

Van Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (VASİAD),Van’da tarım, gıda ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren iş adamlarını bir araya getirdi. Kahvaltıda bir araya gelen iş adamları, ortaklık kültürünün bölgede yaygınlaşması konusunda karar aldı.

VASİAD bu kez de tarım ve hayvancılığı konuştu

Vasiad, Van’daki ‘Ortak Akıl Toplantıları’ ile sektörlerin sorunlarını masaya yatırmaya devam ediyor. Bu kapsamda ildeki tarım, gıda ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren adamlarıyla bu alandaki 2. Çalıştay düzenlendi. Vasiad’da düzenlenen kahvaltılı toplantıda, ortaklık kültürü üzerinde duruldu. Toplantı da, günümüz çağında artık insan kaynakları, koordinasyon ve alt yapısı olmayan, insan kaynaklarına önem vermeyen, kişisel gelişimi sağlayamayan, kolektif ve katılımcı düşünemeyen şirketlerin yok olduğunu ve yok olacağını, uzun vadeli olmayacağının kesin hükmü üzerinde hem fikir olundu. Toplantıda konuşan Van Gıdacılar Derneği (VAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Dikici, ortaklık kültürü üzerinde durulmasının altını çizdi. Dikici, “Yıllardır bölgemizde faaliyet gösteren iş adamlarının bu kültürden yoksun oldukları ve çekindikleri için sermayelerini geliştiremediler. Oysaki bölgeye hitap eden ilimizin kurulacak olan ortaklıklarla ekonomide ciddi bir yere geleceği aşikardır.” dedi.

 

UZMANLAR BİLGİ VERDİ

 

Vasiad Genel Sekreteri İskender Sezek de dernek olarak kente faaliyet gösteren iş adamlarıyla ortaklık kültürü hakkında bilgi ve değerlendirme çalışmaları yapmaya devam edeceklerini ifade etti.  Toplantıdan sonra Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu’ndan gelen uzmanlar, katılımcılara hibe programlarıyla ilgili detaylı bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 12:24
YORUM EKLE

banner201