VASKİ 4 km su çekerek mezraya hayat verdi

Çatak İlçesinin Konalga Mahallesi Koltutan mezrasına 4 kilometrelik yeni su hattı şebekesi bağlandı. Mezraya çekilen yeni su hattı ile birlikte mezraya dönüşler de başladı.

VASKİ 4 km su çekerek mezraya hayat verdi

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü ile Van Büyükşehir Belediyesinin ortak çalışmasıyla mezraya 4 kilometre uzaklıktan dağlar aşılarak büyük zorluklarla su getirildi.

Henüz elektriğin bağlanmadığı mezraya ilk kez su hattı çeken VASKİ ve Büyükşehir ekipleri geceli gündüzlü bir çalışma sergileyerek hizmeti halkla buluşturmayı başardı.

Daha önce tamamen boşalan mezraya su hizmetinin gitmesiyle birlikte tersine göç de başladı. Halk yıllardır hasret kaldığı hizmetlere kavuşunca mezra yeniden canlandı.

Kaynak suyunun gelmesiyle büyük sevinç yaşadıklarını anlatan halk, bizim için en büyük hizmet suyun gelmesiydi. Başta Büyükşehir Eş Başkanlarımız, VASKİ Genel Müdürümüz , Güney Şube Müdürümüzün gayretleriyle ile VASKİ ve Büyükşehir Belediyesi bu hizmeti birlikte çalışarak kısa zamanda bitirdi. Mezramıza yeniden dönmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dediler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER