VASKİ üç mahalleyi kaynak suyu ile buluşturuyor

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ)Genel Müdürlüğü kısmi içme suyu sıkıntısı yaşayan Tuşba İlçesi Seyrantepe, Beyüzümü Mahalleleri ile Averek Yolunda ki yerleşim birimlerini kaynak suyu ile buluşturuyor.

VASKİ üç mahalleyi kaynak suyu ile buluşturuyor

Bir süre önce Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Mustafa Avcı ile VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir, halktan gelen talepler üzerine içme suyu sıkıntısı yaşayan yerlerde incelemelerde bulunmuş ve çözümü için talimatlar vermişti.

Bunun üzerine harekete geçen VASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri 90 mm’lik HDPE borularla 2 bin 500 metrelik içme suyu hattı çekme çalışmalarına başladı.

VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir, çalışmaların sürdüğü alana giderek incelemelerde bulundu. İçme Suyu Daire Başkanlığı teknik heyetinden çalışmalarla ilgili bilgiler alan Demir, hattın bitirilmesiyle halkın yaşadığı kısmi su sorununun giderileceğini ve kaynak suyu ile buluşturulacağını belirtti.

Kalecik TOKİ İçme suyu deposundan Seyrantepe, Beyüzümü ve Averek yolunda ki yerleşim yerlerine Kurban Bayramı öncesi suyun bağlanması için ekipler yoğun mesai harcıyor.

Çalışmaların bitirilmesiyle yıllardır yaşanan su sıkıntısının Gürpınar Bejingir kaynak suyunun bağlanmasıyla çözüme kavuşturulacağı açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER