VATSO yeni meclis başkanını seçti

Van’ın gündemini bir haftadır meşgul eden VATSO seçimlerinde final yapıldı:

VATSO yeni meclis başkanını seçti

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda 17 Haziran 2013 tarihinde başlayan seçim süreci sona erdi. Yapılan seçimlerin ardından Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni dönem Meclis üyeleri önceki gün ilk kez toplandı. Toplantıya en yaşlı üye sıfatıyla Yusuf Konak başkanlık yaptı.

Toplantının açılışında konuşan Yusuf Konak, seçimlerin sorunsuz geçmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade edere, “Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın Değerli Meclis Üyeleri, Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda yeni bir dönem başlamıştır. Bu yeni dönemin odamıza,  üyelerimize, kentimize Van Halkına ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim. Hepimiz uzun bir seçim süreci yaşadık. Bugün seçimlerden sonraki ilk meclis toplantımızdır. Beni ve tüm üyelerimizi mutlu eden en önemli gelişme, seçimlerin sorunsuz, karşılıklı saygı çerçevesinde geçmesidir. Bu hepimiz için, Van için ve odamız için çok önemli bir kazanımdır” dedi.

 

KONAK: VATSO PARTİ ÜSTÜ BİR DEĞERDİR

 

Konak “Seçilen her meclis üyemiz sadece bu odanın bir meclis üyesi değil, bu kentin bir turizm elçisi, bir yatırım danışmanı ve bir kent gönüllüsü olmalıdır. Odamız partiler üstü olan değerli bir konuma sahiptir. Vangölü, kedisi, kahvaltısı, Akdamar Adası ve Kilisesi ile çok önemli bir değerdir. Biz bunlara sahip çıkarak, kentimizin marka değerini artırmalıyız. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu kentte Valilik, Belediye, Üniversite ve diğer kurumsal yapılarla birlikte çok çalışmalı, işbirliği ve ortak akıl ile bu kentin kalkınmasına katkı sunmalıyız” şeklinde konuştu.

 

GÜNEŞ 19 OYLA MECLİS BAŞKANI OLDU

 

Yusuf Konak’ın açılış konuşmasının ardından VATSO Meclis Üyeleri yeni dönem Meclis başkanlığı seçimlerini gerçekleştirdi. Oy kullanma işleminin ardından Mavi Listenin adayı Hüseyin Güneş, aldığı 19 oyla VATSO Meclis Başkanlığına seçildi. Turuncu Listenin adayı Fevzi Çeliktaş ise 14 oy aldı.

 

GÜNEŞ: KENTİN KALKINMASI İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ

 

VATSO Meclis Başkanlığına seçilen Hüseyin Güneş, yaptığı teşekkür konuşmasında “Teveccühlerinizle ekibimizin birlik ve bütünlüğü ile bugün Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Başkanlığına seçildim. Artık hep birlikte Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Üyeleri olarak Tüccar ve Sanayicimizin temsilcileri olarak bu kentin kalkınması ve gelişmesi için çalışmalıyız, çaba göstermeliyiz. Van Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri olarak, bu kentin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi noktasında üzerimize düşeni yapmalıyız. Ben bu sürecin hepimize başarı, sağlık ve huzur getirmesini diliyor, Meclisimizi açan Değerli Başkan Yusuf Konak ve siz meclis üyelerimize teşekkür ederim” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2013, 12:02
YORUM EKLE