VEDAŞ faiz affını uzattı

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından yapılan yazılı açıklamada 2013 öncesi elektrik borcu olan abonelerin faiz affının uzatıldığını duyurdu. Daha önce 31 Aralık 2013’e kadar uzatılan faiz afları yapılan son toplantı ile tekrar uzatıldı.

VEDAŞ faiz affını uzattı

VED tarafından yapılan yazılı açıklamada,”Bilindiği üzere Şirketimize 2013 öncesi borcu olan müşterilerimizden faiz alınmaması hususundaki uygulamamız 31 Aralık 2013 tarihinde sona ermişti. Gelen yoğun taleplerle affın süresi Yönetim Kurulumuzun almış olduğu kararlarla yılsonuna kadar uzatılmış ve halkımızın istifade etmesi sağlanmıştı. Fakat affın bitiminden sonra Sivil Toplum kuruluşları, meslek odaları ve 2013 öncesinden borcu olan müşterilerimizden tekrar yoğun bir talep oluşmuştur. Özellikle bölgemizde kış şartlarının çetin geçmesi, abonelerimizin para bulmada yaşadıkları sıkıntılar, üreticilerin sattıkları ürün bedellerini henüz alamamaları, yüklenici firmaların hak edişlerini ilgili kuruluşlardan alamamaları vb. nedenlerden dolayı affın süresinin uzatılması yönünde Şirketimize talepler oluşmuştur. Müşterilerimizden gelen bu talepler toplanarak Yönetim Kurulumuza sunulmuştur. Türkerler Holding ve Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kazım Türker başkanlığında toplanan Yönetim Kurulumuz gelen talepleri değerlendirerek affın bir süre daha devam etmesi yönünde karar almıştır.” Denildi.

NÖBETÇİ VEZNELER AÇIK KALACAK

“Alınan kararla 2013 ve 2014’te borcu olmaması kaydı ile 2013 öncesi elektrik borcu olan müşterilerimizden gecikme faizi alınmayacaktır. Şirketimizin büyük maddi fedakarlığı ile yapılan bu af uygulamasına kısa süreliğine devam kararı alınmıştır. Şirketimizden faiz affı talebinde bulunan mesken, ticarethane, sanayi müşterilerimizin yoğun bir şekilde katılımını beklemekteyiz. Bu süreçte de borçtan dolayı elektrik kesim ve icra alacak takip çalışmalarımız devam ettiği için müşterilerimizin bir an önce faiz affı uygulamasından istifade etmek ve bu önemli fırsatı kaçırmamaları için veznelerimize, anlaşmalı bankalara ve Posta ödeme gişelerine bekliyoruz. Muş, Bitlis, Hakkari ve Van İl Merkezlerimiz ile Erciş, Tatvan ve Yüksekova İlçelerimizde mesai günlerine ilave olarak her Cumartesi 09.00 – 17.00 saatleri arasında nöbetçi vezneler açık bulundurulacaktır. Tüm elektrik borcu olan müşterilerimize ve kamuoyuna önemle duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2014, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER