banner186

VGC'DEN ERCİŞ ZİYARETİ

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) Yönetim Kurulu üyeleri, Erciş ilçesindeki yerel ve ulusal gazeteciler ile kurum amirlerini ziyaret etti.

VGC'DEN ERCİŞ ZİYARETİ

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) Yönetim Kurulu üyeleri, Erciş ilçesindeki yerel ve ulusal gazeteciler ile kurum amirlerini ziyaret etti. Gazetecilerin özellikle bölgede zor şartlar altında çalışmalar yürüttüğünü ifade eden VGC Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sevinç, ziyaretlerle gazetecilerin sorunlarını ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

 

VGC Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri, gazetecilerin sıkıntılarını dinlemek, sorunlara ortak çözüm bulmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Geçen hafta Gevaş’ta bulunan kurum amirleri ile gazetecileri ziyaret eden Cemiyet Yönetim Kurulu üyeleri, önceki gün de Erciş’teki yerel ve ulusal gazete temsilcileri ile kurum amirlerini ziyaret etti. VGC Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sevinç, Başkan Yardımcısı Yusuf İdiz ile Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Akyüz önce Erciş İlçe Emniyet Müdürü Murad Hoş’u makamında ziyaret etti. Ardından, Erciş Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Fikret Yaşar, Erciş Belediye Başkan Vekili Güler Avcı, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Yağar’ı ziyaret eden heyet daha sonra Öz Erciş Haber Gazetesi, Birnisan Gazetesi, Erciş Gazetesi, Erciş’in Sesi Gazetesi, İhlas Haber Ajansı, Doğan Haber Ajansı, Anadolu Ajansı ile TRT temsilcilerini de ziyaret ettiler.

 

SEVİNÇ: GAZETECİLER ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞIYOR

Gazetecilerin özellikle bölgede zor şartlar altında çalışmalar yürüttüğünü belirten VGC Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sevinç, ziyaretlerle gazetecilerin sorunlarını ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Ziyaretlerde gazetecilerin haber alma alanlarının kısıtlanmaması gerektiğini belirten Sevinç, “Meslektaşlarımız burada çok zor şartlarda görevlerini icra etmeye çalışıyor. Biz yönetim olarak meslektaşlarımızın daha rahat bir ortamda görevlerini yapmaları için gerek kurum amirlerimizle gerekse meslektaşlarımızla uyum içinde çalışmalarımızı yürütmeye gayret ediyoruz. Bilindiği üzere bu yöndeki çalışmalarımıza ilk olarak Gevaş ilçesinden başladık. Bugün de ilimizin en büyük ilçesi konumunda bulunan Erciş’i ziyaret ettik. Ziyaretlerimizi tamamen gazeteci odaklı yapmaktayız. Gazetecileri sahada ofislerinde dinleyip var olan sorunları minimize etmenin yollarını arıyoruz.” Dedi.

 

ÇALIŞMALAR TAKDİRLE KARŞILANDI

Yerel ve ulusal gazete temsilcileri ise, üyesi bulundukları VGC’nin çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirterek, sorunların çözümü için birlikte hareket etmeleri gerektiğinin önemine vurgu yaptılar. Kendilerine yapılan ziyaretten ötürü VGC heyetine teşekkürlerini ileten Erciş ilçe Emniyet Müdürü Murad Hoş, Erciş MYO Müdürü Prof. Dr. Fikret Yaşar, Erciş Belediye Başkan Vekili Güler Avcı, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Yağar ise kamuoyunun hızlı, sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolünün önemli olduğunu belirttiler. 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 10:18
YORUM EKLE