YARALI MISIR AKBABASI TEDAVİ ALTINA ALINDI

Şırnak’ın Uludere Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından yaralı bir şekilde bulunan Mısır Akbabası (Neophron percnopterus) Van’da tedavi altına alındı.

YARALI MISIR AKBABASI TEDAVİ ALTINA ALINDI

Şırnak’ın Uludere Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından yaralı bir şekilde bulunan Mısır Akbabası (Neophron percnopterus) Van’da tedavi altına alındı


Uludere Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından yaralı bir şekilde bulunan Mısır Akbabası (Neophron percnopterus) (Küçük Akbaba), Van Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Van İl Şube Müdürlüğü tarafından teslim alınan yaralı Mısır Akbabası, tedavi edilmek üzere Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanlarını Koruma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Loğman Aslan’a teslim edildi. Doç. Dr. Aslan tarafından yapılan ilk muayenede kanadında kırık olduğu tespit edilen Mısır Akbabası, tedavisi tamamlandıktan sonra Van Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü tarafından tekrar doğal ortamına bırakılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER