YYÜ AKADEMİK BİRİM KURDU

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) Akademik Gelişim Birimi kurularak akademik personele yönelik kurslara başlandı...

YYÜ AKADEMİK BİRİM KURDU

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ) Akademik Gelişim Birimi kurularak akademik personele yönelik kurslara başlandı. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal daha güçlü ve uluslararası ölçütlere sahip bir üniversite için bu birimi kurduklarını belirterek, akademik personelden gelecek talepler doğrultusunda yeni kurslar açabileceklerini kaydetti.

Üniversite bünyesinde kurulan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (YÜZEM) Müdürlüğü, Akademik Gelişim Birimi’ni kurdu. Birçok farklı alanda akademik personele kurslar verilecek olan Akademik Gelişim Birimi ile ilgili açıklama yapan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal daha ileri eğitim düzeyini yakalayıp uluslararası ölçütlerde bir üniversite olarak yola devam edebilmesi için akademik personelin eksiklerinin tamamlanması gerektiğini söyledi.

‘GELECEĞE DAHA GÜÇLÜ HAZIRLANACAĞIZ’

Bu kapsamda Akademik Gelişim Birimini kurduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Battal, “Bu birimle beraber çok değişik alanlarda akademik personelimize ilave destekler, eğitimler veriyoruz. Bunlar nedir, bilim etiği, kişilerarası iletişim becerileri, bilgisayar uygulamalı bilimsel araştırma yöntemleri, MATLAB programlamaya giriş, bilgi güvenliği, SPSS ile istatistiksel analiz, LISREL ile veri analizi, temel fotoğraf, Van yöresi halk oyunları, stresle başa çıkma yöntemleri. Bu alanlar akademik personelimiz için önemli. Akademik personelimizi daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe daha güçlü bir üniversite olarak hazırlanmış olacağız. Bu alanlara çok ciddi bir talep var. Başka alanlarda da talep edilmesi durumunda yeni kurslarda açacağız. Hayırlı olmasını diliyorum. Bu birimin koordinatörlüğünü yürüten başta Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Murat Demirel, YÜZEM Müdürümüz Doç. Dr. Eray Çelik olmak üzere görev alan personelimize ve kursları veren akademik personelimize teşekkür ediyorum.” Dedi. Akademik Gelişim Birim’inde 10 akademik personel 10 farklı alanda kurs verecek.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2014, 13:54
YORUM EKLE