YYÜ'DEN YURT DIŞINA ÇIKARMA!

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Proje Destek Ofisi Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan projeyle 30 öğrenci yurt dışına gönderilecek.

YYÜ'DEN YURT DIŞINA ÇIKARMA!

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Proje Destek Ofisi Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan projeyle 30 öğrenci yurt dışına gönderilecek.

 

YYÜ Proje Destek Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Abdullah Oğrak, Yardımcısı Öğretim Görevlisi Yakup Karakuş ve öğrenciler, “European Voluntary Service” kapsamında hazırlanan “Empower The Society” adlı projenin kabul edilmesi nedeniyle Rektör Prof. Dr. Peyami Battal'ı makamında ziyaret etti.

 

BATTAL: DENEYİMLERİ ÖNEMSİYORUZ

Proje kapsamında 30 öğrencilerinin Avrupa ve Balkan ülkelerine gönderileceğini söyleyen Battal, “Öğrencilerimizin yurt dışı deneyimleri olması konusunda çeşitli çalışmalarımız var. Öğrencilerimizin yurt dışına gitmelerini orada yeni şeyler öğrenmelerini ve bizim kültürümüzü orada tanıtmalarını önemsiyoruz. Bu projede önemli bir proje. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.” Dedi.

 

TEMEL AMAÇ EĞİTİM

Proje Destek Ofisi Koordinatörü Oğrak da, Uçarlı Gençlik Derneği ile birlikte 30 üniversite öğrencisini, Avrupa ve Balkan ülkelerine göndereceklerini hatırlatarak şöyle konuştu:

“İlk kafile bir aylık süre ile Portekiz, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan ve Hırvatistan'a stratejik araştırmalar, insan kaynakları, çevre, girişimcilik, eğitim, çocuk rehabilitasyonları, gençlik ve oluşumları, uyuşturucu ile mücadele, kadın ve çalışma alanlarının geliştirilmesi, yetişkin engellilerin hayata kazandırılması gibi genel ve spesifik alanlarda eğitim almaları için gönderilecektir.” 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 07:02
YORUM EKLE