YYÜ'ye 5 Yıldızlı Spor Kompleksi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) yapımı tamamlanan spor kompleksi hizmete girdi. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerine spor kompleksini gezdirip, tanıttı. Zeve yerleşkesinde 3 yıl önce yapımına başlanan, 33 milyon TL'ye mal olan spor kompleksi, 17 bini kapalı 21 bin metrekarelik alanda kurulu 3 katlı komplekste olimpik yüzme havuzu, hamam, sauna ve kafeterya ile halter, boks, güreş, karate, pilates, dans, bilardo ve masa tenisi salonları da bulunuyor. Gazetecilere spor kompleksini tanıtan Battal, komplekste 3 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonu bulunduğunu söyledi.

YYÜ'ye 5 Yıldızlı Spor Kompleksi

ŞEHRİVAN HABER: HAMİT KARAKUŞ - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) yapımı tamamlanan spor kompleksi hizmete girdi. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerine spor kompleksini gezdirip, tanıttı. Zeve yerleşkesinde 3 yıl önce yapımına başlanan, 33 milyon TL'ye mal olan spor kompleksi, 17 bini kapalı 21 bin metrekarelik alanda kurulu 3 katlı komplekste olimpik yüzme havuzu, hamam, sauna ve kafeterya ile halter, boks, güreş, karate, pilates, dans, bilardo ve masa tenisi salonları da bulunuyor. Gazetecilere spor kompleksini tanıtan Battal, komplekste 3 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonu bulunduğunu söyledi. Battal, kompleksin, 33 milyon TL'ye mal olduğunun altını çizerek, spor kompleksi açılışı içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a açılış daveti verdiklerini dile getirdi.

 

 

ERDOĞAN’A AÇILIŞ DAVETİ

 

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal, açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı davet edip, yatırımları anlamlandıracaklarını söyledi. Prof. Dr. Battal, "Her türlü spor müsabakalarının, sportif faaliyetlerin yapılabileceği, hem ulusal, hem de uluslararası müsabakaların yapılabileceği şekilde dizayn edilmiş bir kompleks Van’a kazandırdık. İçerisinde her türlü sportif faaliyetlerin yapılabileceği bir imkan sunuyoruz. Bölgemizde bu şekilde tek bir bina içerisinde bu kadar sportif faaliyetlerin yapılabileceği bir yer yok. Türkiye'de belki iki bina var, ya da yok. Ama bizim spor kompleksimiz Türkiye'de ilkler arasında yer alıyor. Böyle bir kompleksi bölgemize, ülkemize kazandırmış olduk. Bundan sonraki süreçte hem ulusal, hem de uluslararası yarışmaların yapılması için federasyonla görüşüyoruz. 3 bin 500 kişilik seyirci kapasitesine sahip spor salonu, basketbol ve voleybol müsabakalarının yapılabileceği zemini ulusal ve uluslararası müsabakalara dizayn edilmiş vaziyette bulunuyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza açılış davetimizi verdik. Kendilerinin uygun olduğu bir zamanda açılışı yapacağız" dedi.

 

 

KOMPLEKS’TE YOK YOK

 

33 milyon TL'ye mal olan spor kompleksi, 17 bini kapalı 21 bin metrekarelik alanda kurulu 3 katlı komplekste olimpik yüzme havuzu, hamam, sauna ve kafeterya ile halter, boks, güreş, karate, pilates, dans, bilardo ve masa tenisi salonları yanı sıra bölgede ilk olma özelliği taşıyan spor kompleksinde genel antrenman, halter, kondisyon, hamam, sauna, fastfood, olimpik yüzme havuzu, boks, güreş, kung fu, karate. kickboks, kafeterya, pilates, dans, aerobik, bilardo ve masa tenisi salonları ile form, briç, dart ve satranç kulüpleri bulunuyor.

 

 

SPOR KOMPLEKS GAZETECİLERE TANITILDI

 

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerine spor kompleksini gezdikten sonra 3 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonunda ise voleybol oynayıp, maç sonunda ise gazetecilerle birlikte su sıcaklığı 27 derece olan olimpik yüzme havuzuna girdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 06:21
YORUM EKLE