Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 08:40
 
BÜYÜKŞEHİR KANSER HASTASINA SAHİP ÇIKTI
Van Büyükşehir Belediyesi, 4 çocuk babası kanser hastası Erol Bulgun’a umut oldu. Tedavi masrafları karşılanan Bulgun’un evine çatı yapılacak.
GÜNCEL Haberi
BÜYÜKŞEHİR KANSER HASTASINA SAHİP ÇIKTI

Van Büyükşehir Belediyesi, 4 çocuk babası kanser hastası Erol Bulgun’a umut oldu. Tedavi masrafları karşılanan Bulgun’un evine çatı yapılacak.

 

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı sosyal hizmetler uzmanlarının kentte yardıma muhtaç vatandaşlara ulaşma çalışmalarını sürüyor. Uzmanların saha çalışmalarında İpekyolu İlçesi Selimbey Mahallesi’nde oturan 42 yaşındaki Nazofarenks (Geniz Kanseri) hastası Erol Bulgun’a ulaşıldı. Tespit sonrası uzmanların raporları doğrultusunda iki yıldır amansız hastalıkla mücadelede eden Bulgun’un yarım kalan tedavisinin yapılmasına karar verildi. Ankara’ya tedavi için gönderilen Bulgun’un, ailesi için de imkanlar seferber edildi. Her ay belli oranda para yüklenen sosyal kart, verilen aileye giyim ve nakdi yardım yapıldı. Ailenin tek isteği ise kış gelmeden evlerine çatı yapılmasıdır.

 

TEK İSTEĞİ EVİNE ÇATI YAPILMASI

Şoförlük yaparak ailesini geçindiren ifade eden Erol Bulgun, “Hastalığının son evresini yaşıyorum. Büyükşehir Belediyesinden tek isteğim kış gelmeden evime çatı yapılmasını istiyorum” dedi. Kendisine yardım eli uzatan büyükşehir belediyesine teşekkür eden Bulgun, “2016’da hastalığımın farkına vardım. Şiddetli başağrısı nedeniyle gittiğim hastanede geniz kanseri ya da üst yutak kanseri olarak bilinen Nazofarenks olduğumu öğrendim. İki yıldır tedavi görüyorum. Van Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir hizmeti olduğunu bilmiyordum. Komşum vasıtasıyla bu hizmetten haberim oldu. Belediyemizden Allah razı olsun. Her zaman yanımızda yer aldı. Tek talebim ise evime çatı yapılmasıdır. Bu hastalığın en büyük etkeni rutubettir. Onun için kış gelmeden evime çatı yapılmasını istiyorum” diye konuştu.

Aileyi evinde ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet uzmanları, sağlığı el vermeyen ve maddi durumu kötü olan ailenin çatısının yapılması için çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

Kaynak: (Şehrivan) - Şehrivan Gazetesi Editör: Ömer Altınal
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR, KANSER, HASTASINA, SAHİP, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı