12 YAŞINDAKİ ÇOCUK KAN DAVASI KURBANI OLDU!

Van'ın Başkale İlçesi'nde 12 yaşındaki Taner Kaya'ya okula giderken, saldırgan tarafından kalaşnikof silahla 16 el ateş açıldı. Kaya yaşamını yitirdi.

12 YAŞINDAKİ ÇOCUK KAN DAVASI KURBANI OLDU!

Başkale İlçesi'nde dün şakalaşma sonucu 2 çobandan birinin ağır yaralanması olayı, bugün bir çocuğun canına mal oldu. Yaralanan çobanın bir yakını, yaralayan tarafın yakını 12 yaşındaki Taner Kaya'yı okula giderken Kalaşnikof tüfekle tarayarak öldürdü.

ŞAKALAŞMAYLA BAŞLADI

Olay dün Başkale İlçesi'ne bağlı Esenyamaç Köyü'nde meydana geldi. İddaya göre 2 çoban arasında şakalaşmaya başlayan olayda Osman Çakmaz av tüfeği ile alnından vuruldu. Yaralı Çakmaz Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

12 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU KURŞUNA DİZDİ

Hayati tehlikesi devam eden Osman Çakmaz'ın yakını olduğu iddia edilen bir kişi, bugün Sabah saatlerinde okula giden, Çakmaz'ın yaralanmasına neden olan çobanın yakını 7'nci sınıf öğrencisi Taner Kaya'ya Kalaşnikof tüfekle 16 el ateş ederek kaçtı. Kaya, vücuduna isabet eden kurşunlarla olay yerinde öldü.

Polis ve jandarmanın geniş çaplı soruşturma başlattığı dünkü olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken, 12 yaşındaki Kaya'yı vuran kişinin yakalanması için de soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2014, 17:41
YORUM EKLE