BAŞKALE MİHİRCİ DEDİ

AK Parti’nin Başkale İlçe Başkanlığı Kongresi, milletvekili Fatih Çiftçi ile İl Başkanı Zahir Soğanda’nın katılımıyla yapıldı.

BAŞKALE MİHİRCİ DEDİ

Başkale Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve divan başkanlığının seçimi ile başladı. Burada konuşan İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni etti. Soğanda, ''2002’de, 2004'te AK Parti Başkale’de birinci parti konumundaydı. Fakat son dönemde ilçedeki bazı şiddet nedeniyle maalesef ki ilçemizde AK Parti iktidar olamadı. Başkale halkı kadirşinas bir halktır. Kendisine kimin hizmet getirdiğini, kimin ilçe yolundaki duble yolları yaptığını çok iyi bilirler. Fakat Başkale ilçemizde şiddet ve tehdit nedeniyle halkımız öz iradesini maalesef ki sandıkta gösteremiyor. Biz inanıyoruz ki Başkale’de AK Parti’nin bayrağının dalgalanacağı zamanlar da gelecektir. İlçe yolumuzda birçok canın yitip gitmesine neden olan Güzeldere Geçidi vardı. Şu an o 32 viraja 400 trilyon yatırımla çift yönlü duble yollu tünel yapılıyor. Biz hizmet partisiyiz. Eğer biz onlar gibi olsaydık, yani oy vermeyene hizmet götürmeseydik, bugün Türkiye'nin her bölgesinde olamazdık. Onlar ise oy vermeyene belediye hizmeti vermiyorlar. Biz AK Partiyiz, biz hizmet partisiyiz. Oy versin vermesin biz halkımıza hizmet ediyoruz. Köye hizmet götürmeyeceksin, ilçeye hizmet götürmeyeceksin, sonra oy isteyeceksin. Halkımız bunun farkındadır. Memleketi Kerbela’ya çevirenlerin gelip Başkale’den oy istemeye hakları yoktur. Ey belediye; Van savaş alanına dönmüşken siz itfaiyelerinizi geri çekiyordunuz, göndermiyordunuz. Sizlerin bu memlekete, bu halka bir özür borcunuz vardır'' dedi.

AK Parti Milletvekili Çiftçi de, kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, Başkale’yi hükümet olarak hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını ifade etti. Başkale'nin AK Parti döneminde birçok yatırım ile tanıştığını dile getiren Çiftçi, ''Bir şehrin gelişimi ve büyümesi, huzur ve refahla olur. Başkale geçmişte bir medeniyet ilçesiydi. Huzur vardı. Ne kadar hükümetimiz ilçemize hizmet getirse bile huzur olmadıktan sonra ilçemiz maalesef ki istenilen noktaya gelemiyor. Bizim buraya son 3 yılda 6 ziyaretimiz oldu. Biz Başkale'yi hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Toplantılarımıza, faaliyetlerimize katılan partililerimiz defalarca tehdit edilerek, şiddete maruz bırakıldı. Biz burada okul, hastane inşaatından vazgeçmedik. Baskı, şiddet olsa bile biz Başkale'ye hizmet getirmekten vazgeçmedik. Hizmet getirdik ve bundan sonraki süreçte de getireceğiz. Biz her yerde huzur, kardeşlik ve barış istiyoruz. Ne kadar bozmaya çalışılsa da inadına kardeşliğimizi sürdüreceğiz. İlimizin ve ilçemizin ekonomisine büyük bir katkı sağlayan Gelincik Sınır Kapısı’nın da açılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde, mevcut başkan İsmet Mihirci yeniden seçildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 10:15
YORUM EKLE