BAŞKALE'DE ÇATIŞMA!

Başkale İlçesi kırsalında çatışma çıktığı ve 1 PKK'linin yaşamını yitirdiği iddiası, ilçeyi karıştırdı. Van-Hakkari karayolunda toplanan bir grup ateş yakarak yolu trafiğe kapattı.

BAŞKALE'DE ÇATIŞMA!

Başkale de Esenyamaç (Xaşkan) köyü Sualtı (Dirîşk) mezrası civarında sabaha karşı askerler ile HPG’liler arasında çatışma çıktığı iddia edildi. Çatışmada bir HPG’linin yaşamını yitirdiği ve cenazesinin Başkale Devlet Hastanesi’nde olduğu öğrenildi. Cenazenin otopsi için Van’a sevk edileceği belirtiliyor.Olayın haber alınması üzerine ilçe halkı, Başkale Devlet Hastanesi önünde toplandı.

Kepenklerin kapalı olduğu ilçede, kalabalık Van-Hakkari karayolunda barikat kurararak ateş yaktı. Bunu üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Kalabalık hastanenin yakınında bulunan emniyete ait bir minibüsü içindeki sivil polis memurunu araçtan çıkararak ateşe verildi. 

Öte yandan Başkale’de HPG’liler ile askerler arasında çıkan çatışmada bir HPG’linin yaşamını yitirdiği iddiası üzerine İHD Genel Merkezi ile Van Şube yöneticilerinden oluşan heyet ilçeye doğru yola çıktı.

Başkale'de çatışma Gerginliği

Başkale'de çatışma Gerginliği

Başkale'de çatışma Gerginliği

Başkale'de çatışma Gerginliği

Kaynak: YüksekovaHaber/Başkale News

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER