banner166

Çatak'ta yapımı tamamlanan terminal binası hizmete açıldı

Van’ın Çatak ilçesinde büyükşehir belediyesi tarafından yaptırılan otobüs terminalinin açılışı yapıldı.

Çatak'ta yapımı tamamlanan terminal binası hizmete açıldı

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Çatak'a inşa edilen otogarın açılışı, ilçe halkının yoğun katılımıyla yapıldı. Açılış programına Çatak Kaymakamı Ekrem Çeçen, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Çağatay Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, “Yeni otogarımız ilçemize hayırlı uğurlu olsun. İlçemizin ilk otogarı Van Büyükşehir Belediyemiz tarafından 2 bin 640 metrekarelik alan üzerinde, 30 peron ve 210 metrekarelik idari binadan oluşmaktadır. İlçemizde otogar olmamasından dolayı mahalle ve köylerden gelen toplu ulaşım araçları cadde ve sokaklara gelişi güzel park yapıyorlardı. Bu durum hem çevre kirliliği hem de görüntü kirliliğine neden oluyordu. Yeni otogar sayesinde bütün toplu taşıma araçları tek noktadan hizmet verirken, mahallelerden gelen toplu taşıma araçlarının cadde ve sokaklara park ederek trafiği aksatmalarının da önüne geçilecek. Başta Van Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Bilmez ve ekibine, otogar yapımında emeği geçenlere, açılış sevincimize ortak olan siz değerli misafirlerimize şahsım ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Çatak Kaymakamı Ekrem Çeçen, araçların ilçe merkezinde park etmesinden dolayı yaşanan sıkıntıyı hep birlikte yaşadıklarını belirterek, “Yeni otogar sayesinde bu sorun giderilmiş oldu. Bu hizmette emeği geçenlere teşekkür ediyor, yatırımların artarak devam etmesini temenni ediyorum. Yeni otogarımız Çatak’ımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların akabinde dualar eşliğinde açılış kurdelesi kesilerek otogar hizmete sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çok güzel işler bunlar...
Çok güzel işler bunlar... - 10 ay Önce

Tebrikler... DARISI VAN BÜYÜKŞEHİR'İN BAŞINA.

Kim bu hizmeti yaparsa serfiraz olsun.
Kim bu hizmeti yaparsa serfiraz olsun. - 10 ay Önce

Van merkezde de uzak illerden, çevre il, ilçe ve köylerden gelen otobüs, midibüs ve minibüslerin hiç şehir merkezine girmeden yolcu indirip yolcu alabileceği yüzlerce peronluk modern ve büyük bir VAŞTİ ( VAN ŞEHIRLERARASI TERMİNAL İŞLETMESİ) BİNASI VE SAHASI yapılması hava kadar, su kadar acil bir ihtiyaçtır. Van trafiği bu yükten kurtarılmalıdır. Terminalsiz şehir olmamız bize eksiklik ve ayıp olarak yeterlidir. Sayın yetkililer bu ihtiyaç yıllar içinde değil, aylar içinde başlanıp bitirilecek kadar önceliklidir.

Tayfun akbas
Tayfun akbas - 10 ay Önce

Neden vanda yapılmıyor şehirler arası otogar

SEFA
SEFA - 10 ay Önce

EMEĞİ GEÇEN HERKEZDEN ALLAH RAZI OLSUN

ŞAXI
ŞAXI - 10 ay Önce

gelek spas abdurrahman ağa

Vanlı- Çataklı.
Vanlı- Çataklı. - 10 ay Önce

Abdurrahman Ağa mı yaptı o otogarı. O zaman ne olur sayın ağa van çok kalabalık. Çataktan 60 kat daha büyük. Buraya da bir otogar yap.

Hoca
Hoca - 10 ay Önce

Toki kış ortasında binlerce konut yaptı. Eğer yetkililer isterse önümüzdeki ocak ayında bile inşaat başlar, yaz olmadan açılış yapılır. Osman Nuri Gülaçar hocamızdır. O bu işi yaptırmalı