EDREMİT ATIKSU ARITMA TESİSİNE İNCELEME GEZİSİ

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Kimya Mühendisliği bölümünden öğrenci ve öğretim üyeleri Edremit Arıtma tesisine inceleme gezisinde bulundu...

EDREMİT ATIKSU ARITMA TESİSİNE İNCELEME GEZİSİ

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Kimya Mühendisliği bölümünden öğrenci ve öğretim üyeleri Edremit Arıtma tesisine inceleme gezisinde bulundu.

 

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ)  Edremit Atık su Arıtma tesislerini gezen kimya bölümünden Yrd. Doç. Dr. Fatih Erkuş Çevre Mühendisliği bölümünden Yrd. Doç. Dr. Ayşe Erkuş ve beraberindeki Kimya mühendisliği yüksek lisans ve lisans öğrencileri, tesiste bulunan VASKİ çalışanları tarafından bilgilendirildiler. Tesiste bulunan üniteler ve ekipmanlar, işleyiş ve görevleri ile ilgili bilgiler aktaran VASKİ Kanalizasyon dairesi başkanlığı çalışanları, tesise gelen atık suyun özelliklerinden, mekanik ve elektrik aksamları hakkında uygulamalı bilgiler aktardı. Ayrıca arıtma tesisinin işletilmesinde oluşabilecek sorunlar ve çözümler hakkında da detaylı bir sunum gerçekleştirildi.  

 

Yapılan inceleme gezisinin ardından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümünden Yrd. Doç. Dr. Fatih Erkuş Çevre mühendisliği bölümünden Yrd. Doç. Dr. Ayşe Erkuş ve beraberindeki Kimya mühendisliği yüksek lisans ve lisans öğrencileri; tesisin bütün sıkıntı ve sorunlarına rağmen çok iyi işletildiğini belirttiler. Ayrıca Van Gölü'ne deşarj edilen suyun iç analiz laboratuvar sonuçları ve çıkış değerlerinin iyi olduğu belirten öğretim üyeleri ve öğrencileri yapılan ziyaretin kendilerine faydalı olduğunu bu ziyaretlerinin devam edeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2015, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER