EDREMİT BELEDİYESİ KATLİAMLARI KINADI!

Edremit (Artemêt) İlçesi'nde DÖKH bileşenleri, son günlerde yaşanan kadın katliamlarına dikkat çekmek ve kınamak amacıyla basın açıklaması düzenlendi.

EDREMİT BELEDİYESİ KATLİAMLARI KINADI!

Edremit ilçe merkezinde Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) öncülüğünde son günlerde yaşanan kadın ölümlerine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen basın açıklamasında katliamlar kınandı. Edremit ilçe merkezinde düzenlenen basın açıklamasına DÖKH aktivistleri, Edremit Belediye Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin, Edremit belediye meclis üyeleri yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

KARAKAYA: SİZLER VURDUKÇA BİZLER YAŞAYACAĞIZ

Basın açıklamasını katılanlar adına Edremit Belediye Eş Başkanı Yardımcısı Kebire Budakbeyoğlu Karakaya yaptı. Karakaya: “Bin yıllardır kadın doğasına el atılan, yok etmek üzerine gelişen zihniyete karşı mücadelelerini her zaman sürdüreceğiz. Toplumun kendilerine biçtiği namus kivsesi adı altında her defasında daha fazla düşürülüyoruz. Her yok edilişin kendini yeniden var eden toplumla sözleşme üzerinden gelişiyor. Kobanê'de devrime öncülük eden kadınlar şahsında tarih yeniden yazılıyor.” Dedi. Son günlerde yaşanan 6 kadın cinayetine dikkat çeken Karakaya, şöyle devam etti: Hastanede eşi tarafından katledilen F.Ö adındaki kadının hastane güvenliğinin, hemşiresinin, doktorunun ihmalinin sonucudur. Kader olarak varsayılana karşı itarazlar kadın yoldaşlarının Şengal'de, Kobanê'de yeni bir yaşamı yaratmak adına devrim yaparak gösteriyorlar. Bizlerde her yok edilişe karşı bir kez daha sözümüzü yeniliyor; direnişimizi yükselteceğimizi ve her yok edilen failin cezasını çekene kadar davanın takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Sizler vurdukça bizler yaşayacağız.”


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER