Edremit’te banklara kadın eli değdi

Van merkez Edremit Belediyesi öncülüğünde mahalleli kadınlar tarafından Kavurma Mahallesi’nde bulunan parkın bank ve oturakları boyandı. 

Edremit’te banklara kadın eli değdi

Kavurma Mahallesi’ne bağlı Memur-Sen TOKİ içerisinde bulunan banklar, gerçekleştirilen etkinlikle boyandı. Kavurma Mahallesi Muhtarı Melek Kına’nın başkanlığında çok sayıda kadının katıldığı etkinlik kapsamında park içerisindeki bank ve oturaklar boyandı. Harap bir halde kaderine terk edilen ve Edremit Belediyesi’nce peyzaj düzenlemesi başta olmak üzere kırılan, sökülenlerin değiştirilmesi ile birlikte bankların boyanmasını da mahalleli kadınlar üstlendi. Edremit Belediyesi’nin her türlü malzeme desteğini vermesiyle birlikte tüm banklar kadınların işleminden geçirildi. Görüntüsü ve yeni yüzüyle ahengi değişen park görenleri de kendisine hayran bıraktırıyor. 

“Harap haldeki park yenilendi” 


Yenilenen park ile ilgili açıklamalarda bulunan Kavurma Mahallesi Muhtarı Melek Kına, sözlerine Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a teşekkür ederek başladı. Parklarının daha önce adeta kullanılamaz halde olduğunu, peyzajı başta olmak üzere birçok düzenlemenin Edremit Belediyesi tarafından yapılması ile birlikte boyanmasını da kadınlar olarak kendilerinin üstlendiğini ifade eden Kına, “Belediyemizde yaşanan iş yükü ile birlikte personel sıkıntısının giderilmesi adına mahalleli kadınlar olarak bankların boyanmasını biz üstlenmek istedik. Hem belediyemize destek olmak hem de parkımıza da kadın elinin değmesiyle daha iyi olacağını düşündük. Daha önce oturulamaz halde olan parkımız eksiklerinin bir bir giderilmesiyle birlikte nezih bir ortama dönüştü. Bu konuda bize her türlü desteği sunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi. 

“Ortak kullanım alanlarına sahip çıkmalıyız” 


Daha sonra açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ise, kadın elinin değdiği her alanda değişimi görmenin mümkün olduğunu belirtti. Parkın yenilenen yüzüyle güzel bir görüntü oluşturduğunu ifade eden Başkan Say, Edremit Belediyesi olarak parkın tüm eksiklerini giderdiklerini, geriye sadece boyanmasının kaldığını bunu da mahalleli kadınların yapmasıyla güzel bir görünüme kavuşturulduğunu kaydetti. İmkanlar doğrultusunda ilçede bulunan her alana gerekli dokunuşları yapacaklarını ifade eden Başkan Say, ortak kullanım alanları olan park gibi alanların herkesin malı olduğunu belirterek, sahip çıkılması konusunda da uyarılarda bulundu. 

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Site sakinleri çok rahatsız.
Site sakinleri çok rahatsız. - 6 ay Önce

Topi topu 6 adet kamelya var. Gören de Dikmen Vadisi yapılmış sanır. Defalarca iletildiği halde site içinden geçen kuru dere ıslah edilmedi, etrafı yeşillendirilmedi. Sitemizden Şamran Kanalına inen 300 metrelik kısım düzeltilip asfaltlanmadı. Atıf beyin hizmetlerine müteşekkiriz. İsmail Say ve daire başkanları koskoca siteyle ilgilenmiyor.

Mühendis
Mühendis - 6 ay Önce

Site sakinleri de parkları ve site sahasını temiz tutsun. Oradaki ilgisiz, duyarsız ve burayı bakımsız bırakan Boğaziçi Yönetim firmasını ve onun kurduğu Site Yönetimini kınıyoruz. Onlarca personel sadece kovadaki çöp poşetini alıyor. Ne fidan dikilmiş, ne çim alanlar oluşturulmuş, ne çocuk parklarında yenileme yapılmış. Site alanı sözü geçen firmanın yıllardır ne kadar profesyonellikten uzak olduğunu göstermesi bakımından fazla söze gerek bırakmıyor.
Aşağıdaki linkte her şey özetlenmiş:

http://vanolay.com/app/haber/16333/memur-sen-toki-tokinin-hizmet-anlayisina-yakismiyor.html

Site sakinleri
Site sakinleri - 6 ay Önce

Bu sitenin başına gelmiş ve gelecek en büyük afet oradaki SİTE YÖNETİMİdir. Sakinlerin tamamı şikayetçi. Boğaziçi Yönetim bu sitenin yakasından düşmedikçe orada eksikler bitmez, sorunlar devam eder. Memur-sen İl Başkanı da bu konuda yetkililere çağrı yapmıştı. Zaten site sakinleri de bireysel ve toplu dava sürecine başlıyorlar.

Doctor
Doctor - 6 ay Önce

Bu sitede müdürler değişiyor, personeller değişiyor, yıllar da geçiyor ama bir şey değişmiyor: SİTE YÖNETİMİ ÇALIŞMIYOR.

Site Yönetimini istemiyoruz.
Site Yönetimini istemiyoruz. - 6 ay Önce

Vanda en fazla aidat alan ve hiç bir hizmet yapmadan maaş ve sigortalarını alan, kapıcı dairelerinin elektrik, su ve doğalgazı ödenen, paşa paşa da oturan tek site yönetimi burada.

Fatma kardeşiniz
Fatma kardeşiniz - 6 ay Önce

Muhtar hanım şu site yönetimini Ankarada ve Vandaki bütün yetkililere iletin. Çocuklarımız modern bir çevrede yasamaktan mahrum bırakıldı.

Kenan
Kenan - 6 ay Önce

Eskiyen, tepki toplayan her müdür hemen değiştiriliyor. Bu ay altıncı site müdürü de tahta oturdu. Yine hizmet yok, yine personel ortada yok, yine hiçbir faaliyet yok. Yeşili sevmeyen, fidandan,ağaçtan, çimden hazzetmeyen, binaların ihtiyaçlarını gidermeyen, çocuk oyun sahalarını toz toprak içinde kırık dökük bırakan, etrafı güzelleştirmeyen bu yönetim gitmedikçe sitedeki binlerce çocuğa güzel bir yaşam sahası oluşmayacak.

Sayın Cumhurbaşkanı ve devlet makamlarından ilgi bekliyoruz.
Sayın Cumhurbaşkanı ve devlet makamlarından ilgi bekliyoruz. - 6 ay Önce

Toplu Konut İdaresi bu sitenin eksiklerini gidersin. Borcu biten yüzlerce site sakininin tapularını versin. Sözleşmedeki bütün işler bitirilip sitenin kesin teslimi yapılsın. Boğaziçi Yönetim ve onun site yönetimi de buradan çekilsin. Yüzlerce mektup, mail, şikayet başvuru gittiği halde devlet kurumu olan TOKİ bu insanları ciddiye almıyor?


SIRADAKİ HABER