Edremit’te Hummalı Temizlik Çalışması  

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından yaz aylarının gelmesi ile birlikte ilçe genelindeki temizlik çalışmalarına hız verildi.   

Edremit’te Hummalı Temizlik Çalışması   

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın talimatları doğrultusunda ekipler çevre temizliğinin ve çöplerin alınmasının yanı sıra kapsamlı temizlik çalışması için de seferber oldu. Edremit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kent merkezindeki rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra belirli periyotlarla mahallelerde köşe bucak kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştiriyor. İlçe genelinde yürütülen çalışmalarda mahalleler başta olmak üzere Van Gölü sahili, Şamran Kanalı, sahil bandı, mesire alanları gibi bir çok alanda temizlik yapılıyor. Cadde, sokak ve kaldırımların yanı sıra çevredeki boş arazilerin de temizliğini yapan ekipler, halkın sağlığını tehlikeye sokabilecek her türlü durumun önlenmesine yönelik de tedbirler alıyor. 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süphan Mahallesi
Süphan Mahallesi - 12 ay Önce

Şimdi Eylül 2019. Şamran Kanalı başta olmak üzere bütün kanal ve derelerimiz tıpkı yukarıdaki fotoğraflardaki gibi çöp, lağım ve pislik dolu. Kimse ilgilenmiyor. Akköprü kanalı da öyle. DSİ ve belediyeler insan sağlığıyla oynuyor. Pencerelerimizi açamıyoruz.