banner166

Ercişli avcılar boy gösterdi

Erciş ilçesinde faaliyet veren Öz Avcılar ve Atıcılık Gençlik Spor Kulübü Başkanlığı tarafından, 2014-2015 av sezonunun başlaması nedeniyle tek kurşun ve trap atıcılık yarışması düzenledi.

Ercişli avcılar boy gösterdi

Erciş Balık Bendi alanında düzenlenen yarışmaya, her iki dalda toplam 150 avcı katıldı. Yarışmada bir konuşma yapan Erciş Öz Avcılar ve Atıcılık Gençlik Spor Kulübü Başkanı Aytekin Elbir, amaçlarının avcılar arasında dostluk ve pekişmeyi sağlamak ayrıca gençleri av sporuna yöneltmek olduğunu söyledi. Avlanmanın hayvanları öldürmekten ibaret olmadığını da anlatan Elbir, “2014- 2015 av sezonunun başlaması nedeniyle üyelerimiz arasında tek kurşun ve trap yarışmaları düzenledik. Festival havasında geçen yarışmalarımızda dereceye giren arkadaşlarımıza sponsor firmalarımız tarafından av tüfeği ve çeşitli hediyeler verdik. Kulübümüzün amaçlarından bir de ilçemizin adını yerel ve ulusal anlamda duyurmak ve gençlerimizi atıcılık sporuna yöneltmektir” dedi.

Konuşmanın ardından yarışmalara geçildi. Jüri üyeliğini, Sırac Yiğit , Zekeriya Efeoğlu ve Tarkan Elbir’in yaptığı 70 metre tek kurşun dalında birinciliği Sadullah İncier, ikinciliği Cumali Yücel, üçüncülüğü de Ruhani Akgül elde etti. Trap dalında ise birinci Selçuk Çiçek, ikinci Abdulkadir Doğru olurken, üçüncü ise Murat Gürbüz oldu. Tek kurşun ve trap dallarında dereceye giren avcılara yarışma sonunda sponsor firmalar tarafından otomatik av tüfeği ile çeşitli hediyeler verilirken, yarışmaya gelen tüm davetlilere ise Erciş Öz Avcılar ve Atıcılık Gençlik Spor Kulübü Başkanlığı tarafından öğlen yemeği tertip edildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2014, 13:37
YORUM EKLE