banner211

Eski İpekyolu Devlet Hastanesi'nin yeri Millet Bahçesi oluyor!

Van'da depremden sonra faaliyetlerini sona erdiren ve uzun yıllar arazisinin nasıl değerlendirileceği ile ilgili tartışmalar süren İpekyolu Devlet Hastanesi'nin arazisi için Edremit Belediye Başkanı İsmail say'dan müjdeli haber geldi.

Eski İpekyolu Devlet Hastanesi'nin yeri Millet Bahçesi oluyor!

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, atıl durumda bulunan Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) hastanesi arsasının bir kısmını aldıklarını müjdesini vererek, Şabaniye Millet Bahçesi yapacaklarını söyledi.

Edremit özelinde Van’ı ilgilendiren sorunların çözümü noktasında yılın ilk müjdesi Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’dan geldi. Edremit’in mevcut yeşilinin korunmasının yanında yeşil alanların sayısının daha da attırılmasını hedefleyen Başkan Say, hayata geçirdiği Edremit Kent Ormanı gibi yeni bir çok çalışmayı da beraberinde yürütüyor. Daha fazla yeşil alanın kazandırılması adına Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yetkilileri ile SSK Hastanesi arazisi için görüşmelerde bulunan Başkan Say, Vatandaşların rahat nefes alabilecekleri ve aileleriyle vakit geçireceği alanların sayısının arttırılmasına yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekleyeceğinin müjdesini verdi.

Yılın ilk gününde Edremitlilere müjdeli haber veren Başkan Say, müjdeli haberi ise sosyal medya hesabında duyurdu. Başkan Say, “Yeni yılın ilk güzel haberini Edremit’imize veriyoruz. İpekyolu Caddesi’nde bulunan eski SSK hastanesi arsasının bir kısmını TOKİ ile görüşmelerimiz sonucu yeşil alan olarak ilçemize kazandırdık. Buraya nasip olursa Şabaniye Millet Bahçesini yapacağız. Kentimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 09:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Akpınar
Salih Akpınar - 1 yıl Önce

Sayın Başkan bu güzel bir haber. Ancak MİLLET BAHÇESİ dört bin metrekarelik ( dört dönümlük) alana yapılmaz. O alanın tamamı ancak böyle bir projeye yetebilir. TOKİ burayı Vanlılara, yeşil alana bıraksın. Her tarafı betonlaştırmak doğru değil. Vanda 30-40 dönümlük bir MİLLET BAHÇESİ de yapılmalı. Merkez ilçelerimizdeki bütün mahallelere yeni parklar yapılmalı. Yeşil alan miktarı arttırılmalı. Ailelerin güzel zaman geçireceği onlarca yeni parka ihtiyaç var. Sayın başkanım üç merkez ilçe yöneticisi ve kurumlar bir araya gelip EDREMİT- KAMPÜS ARASI SAHİL BANDI PROJESİNE başlayınız. Vanın katma değeri artacak, Vanlılar gölüyle buluşacak, yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz şimdikinin üç katı daha fazla sayıda ilimize gelecektir. Van kazanacak, Vanlı kazanacak. Çocuklar, gelecek nesiller kazanacak.

İsmail Kılıçaslan
İsmail Kılıçaslan - 1 yıl Önce

Park olarak düşünülen yer en fazla 3 dönüm. Böyle Millet Parkı mı olur? Mahalle arası bir park deyin şuna.