Gevaş’ta ‘15 Temmuz Ve Milli Birlik’ programına yoğun ilgi

Van’ın Gevaş İlçesi’nde ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nedeniyle anma programı düzenlendi.

Gevaş’ta ‘15 Temmuz Ve Milli Birlik’ programına yoğun ilgi

Gevaş 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle düzenlenen program kapsamında Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer ve çok sayıda vatandaş Gevaş Meydan’ında toplanarak demokrasi nöbeti tuttu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği demokrasi nöbetinde ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitler için Kur’an-ı Kerim okutularak dua edildi. 

SEZER: DARBE GİRİŞİMİ KAHRAMANLIK DESTANI İLE HÜSRANA UĞRATILDI

Program kapsamında konuşma yapan Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, 15 Temmuz 2016'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz verilmeyeceği vurgusu yapılırken, dünyaya haykıran asil milletin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratıldığını belirtti. 

“AZİZ MİLLETİMİZİ EN KALBİ DUYGULARIMLA SELAMLIYORUM”

Sezer, “Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrıyla yurdun dört bir köşesinde meydanlarda tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimini vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiştir. Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden aziz milletimiz, günlerce tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatan sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; Ülkemizin bekâsına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir. Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, 15 Temmuz da Türk Milleti’nin varlığına, istikbaline ve inançlarına ağır bir darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, aziz milletimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.” dedi.

YORUM EKLE