‘GİT KENDİN Aǒ DÖNEMİ

Norduz'daki karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi kar temizleme ekibi, Karayollarının yapması gereken işi de çoğu zaman kendilerinin yaptığını belirterek, Norduz mıntıkasında karla mücadele çalışmalarında Karayollarının görevini yerine getirmediğini iddia eden Şantiye Şefi Osman Ertuş, “Yolların kapanması ile geçen gün kendilerini aradım..

‘GİT KENDİN Aǒ DÖNEMİ

Norduz'daki karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi kar temizleme ekibi, Karayollarının yapması gereken işi de çoğu zaman kendilerinin yaptığını belirterek, Norduz mıntıkasında karla mücadele çalışmalarında Karayollarının görevini yerine getirmediğini iddia eden Şantiye Şefi Osman Ertuş, “Yolların kapanması ile geçen gün kendilerini aradım, Karayollarına ait yolların kapalı olduğunu, bundan dolayı araçlarımızın geçemediğini belirttim. Taşeron firma elemanı da bana, 'Yollar kapalıysa git kendin aç' dedi. Bunlar kar temizleme çalışmasını bu zihniyetle mi yürütecekler” Dedi.

Bölgede kış şartlarının çetin ve ağır geçmesinin yanı sıra yoğun kar yağışı bölge halkına ciddi anlamda sıkıntı yaşatıyor. Coğrafyanın da elverişsiz olması sonucunda daha da ağırlaşan kar temizleme çalışmalarına Büyükşehir Belediyesi daha başından işi sıkı tutma eğilimi gösterdi. Norduz mıntıkasında Büyükşehir Belediyesi'nin kar temizleme ekibinin başında bulunan Osman Ertuş, kendilerinin karla mücadeleye hazır olduğunu, ancak Karayollarının kendilerine gerektiği gibi yardımcı olmadığını kaydetti.

ŞANTİYE GÜRPINAR MERKEZDEN TAŞINDI

Karla mücadele çalışmalarını daha etkin şekilde yürütebilmek için Gürpınar ilçe merkezinde bulunan Büyükşehir Belediyesi'ne ait şantiye Norduz mıntıkasına taşındı. Henüz tam olarak bitmemesine rağmen iş makinelerini, karla mücadele araç ve gereçlerini kışın en çok sorun ve sıkıntının yaşandığı bölgeye taşıyan Büyükşehir, bu şekilde karla mücadeleyi daha etkin şekilde yürüttüklerini kaydettiler.

KARAYOLLARI ‘YALANCI’ DEDİ İDDİASI

Büyükşehir Belediyesi Norduz şantiye şefi Osman Ertuş, kendilerinin gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını belirterek, “Dün gece de geç saatlere kadar karla mücadele çalışması yürüttük. Hatta dönüşte yolda kalan kadın öğretmenlere rastladık. Yolların kapalı olmasından kaynaklı araçları yolda kalmıştı. Hem de ıssız bir yerde kalmıştı. Allahtan kendilerine denk geldik. Aracımızla onların aracını çekerek ve kendilerine eşlik ederek güvenli bölgeye götürdük. Kendileri bize Karayolları ekibini aradıklarını, ancak kendileri ile ilgilenmediklerini söylediğini, hatta işi daha da ileri götürdüklerini, kendilerine yalancı dediklerini iddia ettiler. Biz de zaman zaman Karayolları ile benzer sorunlar yaşıyoruz. Biz, bize ait yolları temizleyebilmek için Karayolları'na ait yolları kullanıyoruz. Onlar kendi sorumluluk bölgelerindeki yolları açmadıkları zaman biz de zor durumda kalıyoruz. Ben de dün gece kendilerini aradım, bizim sorumluluk bölgemizde bulunan kimi yolların kapalı olduğunu, o köylerde hastaların olduğu, dolayısıyla yolların acilen açılması gerektiğini söyledim. Fakat taşeron firmanın ilgili yetkilisi artık kimse bana, 'yollar kapalıysa aç' dedi. Bizi de aynı şekilde yalan söylemekle itham etti ve yolları temizlediklerini, kapalı yol olmadığını söyledi. Biz de mecburen hem kendi sorumluluk mıntıkamızda bulunan yolları, hem de Karayollarının sorumluluk mıntıkasında bulunan yolları temizlemek durumunda kaldık” Dedi.


(ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER