banner102

GÜRPINAR BELEDİYESİ İLE İŞKUR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Gürpınar Belediyesi, Halk Eğitim İlçe Müdürlüğü İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile 24 kadın meslek sahibi olabilmek için kilim kursuna başladı.

GÜRPINAR BELEDİYESİ İLE İŞKUR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Gürpınar Belediyesi'nin ilçe merkezinde açtığı kilim atölyesine kadın kursiyerler yoğun ilgi gösterdi. Gürpınar Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde alınan kadın kursiyerler, kurs süresince belli oranda ücret alabilecekler. Belediyenin kilim atölyesini açmayı üstlenirken, Halk Eğitim ilçe Müdürlüğü usta öğretici ve eğitimleri, İŞKUR ise kursiyerlere ödenecek ücreti üstlendi. Kursa katılacak olan kadınlar "Yöresel Kilim Dokuma" alanında özel eğitim alarak, kursu bitirmeleri durumunda sertifika almaya hak kazanacaklar. Protokolün imzalanması sırasında konuşan belediye eş başkanları Zeki Yıldız ve yıldız Çetin, atılan adımın ilçede kadın istihdamı açısından önemli bir adım olduğunu kaydetti. Bu gibi girişimlerin devamının geleceğini, ilçe kadınlarının istihdamına yönelik çabalarının devam edeceğini belirterek, ilçede bulunan diğer kamu kurumları ile ortaklaşarak ilçenin kalkınması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Yapılan konuşmanın ardından hazırlanan protokol imzalandı.

Benzer bir kursun yakın zamanda Hoşap'ta da hayat bulacağı belirtildi. Basın huzurunda düzenlenen protokol törenine Belediye Eş Başkanları Zeki Yıldız ve Yıldız Çetin, Çalışma ve İş Kurumu Van İl Müdürü M. Salih Serçe ile Gürpınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmi İnal katıldı.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER