İPEKYOLU EŞ BAŞKANLARINDAN 'ENGELLİLER GÜNÜ' MESAJI

İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanları Birleşmiş Milletler(BM) tarafından 3 Aralık 1992 yılında kabul edilen "Uluslararası Dünya Engelliler Günü" adına bir mesaj yayınladı.

İPEKYOLU EŞ BAŞKANLARINDAN 'ENGELLİLER GÜNÜ' MESAJI

İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanları Birleşmiş Milletler(BM) tarafından 3 Aralık 1992 yılında kabul edilen "Uluslararası Dünya Engelliler Günü" adına bir mesaj yayınladı. Eş Başkanlar yayınladıkları mesajda 3 Aralık Engelliler Günü'nü kutlarken belediye olarak yapacakları bütün faaliyetlerin engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların göz ardı edilmeden yapılacağının altını çizdiler.

Mesajda şu ifadelere yer verildi "Bütün engelli yurttaşlarımızın 3 Aralık 'Uluslar Arası Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, sadece bu gün değil yılın 365 gününde engelli vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Engelli tabirini ne kadar kavramsal olarak kullansak da gerçekte 'engelli yoktur sadece engeller vardır' bilincinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu engelleri kaldırdığımız oranda aslında hayatımızda başka bir yerde durduklarının da farkına varmış olacağız. Bu anlamda İpekyolu Belediye yönetimi olarak gerek ilkemiz gereği, gerekse insan haklarına duyduğumuz hassasiyetlikten kaynaklı, bizler göreve geldiğimizden beri yapmış olduğumuz veya 5 yıllık süreçte yapacağımız bütün faaliyetlerimizde engelli yurttaşlarımızın sosyal yaşamda karşılaştıkları engelleri göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Biz yerel yönetimler başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin engelli yurttaşlarımız ile empati kurma duyarlılığını hissettiğimiz oranda bu sıkıntıların ortadan kalkacağına inanıyoruz. Ülkemizde ve dünyada tüm engellerin kalkması dileği ile tüm yurttaşlarımızın Dünya Engelliler Günü'nü tekrardan en içten dileklerimiz ile kutluyoruz" açıklamasında bulundular.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 17:22
YORUM EKLE