İpekyolu’nda çiçek dikimi

İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan, üretimi tamamlanan 85 bin çiçeğin dikim startını Dicle İdrak parkında işçilerle birlikte verdi.

İpekyolu’nda çiçek dikimi

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilkbaharla birlikte çalışmalarına hız verdi. Belediyenin seralarında yetiştirilen 85 bin çiçeğin dikimine başlandı. Dicle İdrak Parkında çiçek dikim çalışmalarına İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan, meclis üyeleri Mehmet Akdoğan ve Hikmet Duman katıldı. Yacan işçilerle birlikte çiçekleri dikti.

İpekyolu’nun baharın renklerine bürüneceğini belirten Eş Başkan Şehsade Kurt, “Mazbatalarımızı aldığımız gün belediyemize ait seralarda 85 bin çiçeğin tohumu ekildi ve bugün de filizlenen çiçeklerimizi dikmeye başladık. Seralarda yetişen kadife, petunya, menekşe, hanım çiçeği gibi çiçekler İpekyolu’ndaki bütün peyzaj alanlarını renklendirecek.” Dedi.

SEZON SONUNA KADAR 500 BİN ÇİÇEK DİKİLECEK

Eş Başkan Kurt, sezon sonuna kadar yaklaşık 500 bin çiçeğin üretilerek ilçenin parklarını süsleyeceğini söyledi. Bu çalışmaları yaparken dışarıda herhangi bir şekilde çiçek temin etmeden öz güçleriyle yapacaklarını aktaran Eş Başkan Kurt, bu anlamada emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ettiğini belirti.

‘YAPILAN ÇALIŞMALARIN DEVAMI GELECEK’

Belediye Başkanı Azim Yacan ise amaçlarının bütün ketteki yeşil alanları ve çiçek oranını arttırmak olduğunu belirterek, “Bu açıdan daha güzel daha yaşanabilir daha rahat bir kent hayali içerisindeyiz, bununda adımlarını adım adım atıyoruz. Bu da bunun bir parçasıdır, devamı da gelecektir. Emeği geçen arkadaşlara çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürt vatandaş
Kürt vatandaş - 1 yıl Önce

Çiçeklerden kalan paralar da dağa mı gidecek