İPEKYOLU’NDAN ARAÇ TANITIMI

İpekyolu Belediyesi yeni aldığı araç filosunu görkemli bir tanıtım ile halkın hizmetine sundu. İlçe merkezinde konvoy halinde tur atarak tanıtılan hizmet araçlarına, halkın ilgisi yoğundu.

İPEKYOLU’NDAN ARAÇ TANITIMI

pekyolu (Rêya Armûşê) Belediyesi, araç filosunu arttırmaya devam ediyor. Belediye tarafından satın alınan 30 aracı halka tanıtmak için tanıtım turu düzenlendi. Belediye hizmet binası önünde startı verilen tanıtım turuna İpekyolu Belediye Eş Başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser, Kent Konseyi Başkanı Ümit Keser, DBP İpekyolu İlçe Başkanı Alattin Dağhan, KESK, belediye meclis üyeleri, birim amirleri ve çok sayıda kişi katıldı. Kırmızı kurdelenin kesilmesinin ardından konuşan İpekyolu Belediye Eş Başkanı Aygül Bidav, İl Özel İdare araçlarının belediyelere dağıtımında haksızlığa uğradıklarını, buna rağmen kendi öz güçleriyle 30 yeni aracı halkın hizmetine sunduklarını dile getirdi. Bidav "Van'ın büyükşehir olması ile birlikte İl Özel İdare araçlarının belediye ve kamu kuruluşlarına dağıtılırken büyük bir haksızlığa uğradık. Ama halkımızdan aldığımız bu güçle şu an 30'a yakın yeni aracı halkın hizmetine sunduk. Tüm halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun" diye konuştu. Konuşmalarının ardından Sarı, kırmızı, yeşil ve mor balonlarla süslenen 8 iş makinesi,10 kamyon ile 6 pick-up belediye hizmet binası önüne ilçe merkezinden konvoylar halinde tur atmak üzere hareket etti.

Eş başkanlar ve meclis üyelerinin de eşlik ettiği araç konvoyu, halk tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Cumhuriyet caddesinden de geçen konvoy halkın yoğun ilgisi üzerine bir süreliğine durmak zorunda kaldı. Cadde üzerinde toplanan esnaf ve halk yapılan hizmetlerden dolayı Eş Başkanları ve Belediye çalışanlarını tebrik etti. Hizmet araçlarının tanıtım turu İskele caddesinden geri dönerek Bostaniçi saha amirliğinde son buldu. Araçların bu haftadan itibaren hizmete başlayacakların bilgisi de verildi.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 11:49
YORUM EKLE